hladový prescott

18.03.2010 16:09
příspěvků:5

Zdravím,nedávno jsem dcerce do pc zapojil místo celerona p4 prescotta 2,8ghz s ht a poté začal občas padat systém do restartu,téměř vždy po nějaké chvilce při zatížení(ve hře atp.).Teplota cpu při zátěži šla až k 85stupňům,ale jak sem četl tak u prescotta nic zvláštního,větrák běží podle teploty více a méně a deska by to podle manálu měla pobrat taky.Mám podezření na nedostatek energie ze zdroje,ten je totiž jen 300w a to si od něj bere i grafika 7800gt.Někdy dojde na modrou smrt a restert a někdy mě to jen vykoplo ze hry "aplikace provedla neplatnou činnost...blabla" a rozhodila se úplně grafika(hnus barvy a světlé pozadí),ale po restartu zase v pořádku.Může někdo znalý poradit,kde hledat chybu?já myslím že ten zdroj,ale možná to může být i něco jiného,tak ať ho třeba nekupuji zbytečně.díky

18.03.2010 18:22
příspěvků:208

Inak ta modrá smrt mala aj dake čisla-kod z ktoreho v googla zistíš o čo sa presne jedna, inak reštartovanie može aj sposobovat pamete ram, pamete si možeš aj otestovat v optickom disku windows ale na komplet test HW je Victoria ktora sa zavádza ako boot bud na USB kluči alebo CD v mechanike, keby si typoval na zdroj tak si od niekoho zapožičaj aby si zbytočne nevyhodil peniaze, kebys kupoval zdroj tak by bolo najlepšie z predajne lebo nevieš čo kúpiš od druheho a ostane ti len skrinka lebo vadní zdroj ti odpály HDD, mechaniky,ram, grafiku a poniči dosku.

18.03.2010 21:20
příspěvků:5

no na toho celerona to běží normálně a stabilně,takže ramky budou v pohodě.Zkusim ten zdroj teda,to se jeví pravděpodobné

20.03.2010 11:04
příspěvků:5

potížista = zdroj...............vyměněn za výkonnější ,celkově běží bez potíží,dokonce už se procesor tak nehřeje,jsem při zátěži na 60stupních

lock
o den později:

--občas přijde modrá smrt(speciálně při hře,ale třeba až po hodině),diagnostický program píše :stabilita systému jen 10% ,snížený výkon ....mi jebne

aida32 hlásí,že AGP je deaktivováno,a výkon je snížen......v biosu je vše u agp enabled,to nechápu,tak prosím o radu

26.03.2010 13:25
příspěvků:8

Nepřetaktovávals něco?

27.03.2010 13:06
příspěvků:5

vyměnil jsem i desku,za jinou od gigabyte speciálně pro HT a vše běží jak má,jan jsem dosud nepřišel na to jak odstavit otravnou kontrolu ramek a detekci hardisků při startu,v biosu od phoenixe nic jako quick boot není a to jsem to shlédl celé,to by mě také zajímalo....

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace