Úvod > Fórum > Hardware > Tipy na hardware - ohodnocení PC sestavy > Herný počítač do 28 000 českých korún bez OS

Herný počítač do 28 000 českých korún bez OS

09.12.2014 21:19
příspěvků:4

Chcem sa opýtať na pár rôznych vecí, takže to pre prehľadnosť rozdelím do bodov a ak by tu bol niekto, kto sa v tom vyzná (pevne verím, že vás tu je viacero :-D), tak by som bol rád, aby ste mi na niektoré otázky odpovedali. Do niekoľkých mesiacov budem kupovať nový počítač, takže som si povedal, že by bolo fajn, ak by som sa o to už začal zaujímať.

1. Sú ceny všetkých počítačových komponentov viacmenej stabilné a tým pádom nezáleží na tom, kedy pc kúpim, alebo sa vyplatí počkať si na nejakú konkrétnu dobu (napr. na Vianoce / tesne po Vianociach / pár mesiacov po Vianociach)?

2. Mám sa nejako naučiť skladať pc alebo môžem dôverovať obchodu CZC? Má niekto s CZC skúsenosti? V ponuke majú, že ak si kúpim komponenty u nich, tak mi pc poskladajú zadarmo. Na youtube (už dávno) som videl unboxing od českého Let's Playera (Kogyho) ako rozbaľuje pc od CZC a jeho prvá reakcia po tom, ako pc otvoril bola "Tak, jak to práve můžete vidět, tak takhle přesně to nemá vypadat." :-D (http://youtu.be/Z73kRU6TxIQ?t=5m51s)

3. Poradí mi niekto nejakú dobrú tichú pc zostavu do 28 000 českých korún, prosím? Dávam prednosť Nvidii (ako grafická karta) a Intelu (ako procesor). Bol by som rád, ak by niekto napísal ku každému komponentu prečo práve ten typ je vhodný do tej zostavy, ktorú budem kupovať (v podstate u kúpy rozhodujete vy, ja sa tomu vôbec nevyznám, práve preto chcem, aby ste niekto napísal ku každému komponentu opodstatnenie) Som trošku náročnejší na vysvetľovanie, no dosť si ten pc vážim, takže by som bol rád, ak by sa tu niekto našiel..

09.12.2014 21:53
příspěvků:99

Komponenty mas jedno kdy koupíš a cekat na to až bude v akci nemá cenu do Te doby budou lepší a skladani v czc bych se nebal pokud se ti nezamlouvá mas na vyber i jine firmy nebo sám tato sestava podle me asi teď nejvýhodnější cena výkon ale čert vi co bude za par měsíců až budes kupovat ty ale na 99% bude lepší možnost osazení

Chip

Intel Core i5-4690K - Haswell Refresh, 4 jádra, 3,5 GHz, Turbo 3,9 GHz

chladič
. SilentiumPC Fera 2 HE1224
Nebo

. SilentiumPC Grandis XE1236 dražší varianta o pár set dražší

základní deska

GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3 - Intel Z97, socket 1150, ATX

operační paměť

Crucial Ballistix Sport - 2x4GB DDR3, 1600 MHz, CL9, 1,5 V

SSD
crucial MX100 - 128 GBB
pevný disk
WD Green EZRX - 2 TB
grafická karta

GIGABYTE GTX 970 OC 4GB, 1253/7010 MHz, 4 GB GDDR5 256-bit

Nebo

MSI GTX 970 GAMING 4G, 1279/7000 MHz, 4 GB GDDR5 256-b

napájecí zdroj

Seasonic S12II-620, 620 W, certifikace 80Plus Bronze

skříň

Zalman Z3 Plus mam ji rad ale můžeš si najít svoji dle libosti

Mechanika nejspíš nejake Lg dle výběru je to par stovek a v podstatě fuk co tam bude

Urcite ti někdo prida i jiny návrh a Promiň psát u každého dilu proč zrovna ten a ne jiny nebudu

10.12.2014 12:00
příspěvků:99

Ps na video od Kogyho bych reagoval asi takto to co řekl ma vliv na sestavu asi tak jak když zapojis PC do prodluzky a pak ji necháš na koberci a neschovas ji pod nej

Přece jen ti to skládají zdarma a používají kabely výrobků a ty občas nemaji dostatečnou délku pro uložení za bočnice ale pokud máš case otevřený a vadí ti dráty není problém si koupit jiné delší a přepojit je

12.12.2014 23:22
příspěvků:4
stoupa | 09.12.2014 21:53

Komponenty mas jedno kdy koupíš a cekat na to až bude v akci nemá cenu do Te doby budou lepší a skladani v czc bych se nebal pokud se ti nezamlouvá mas na vyber i jine firmy nebo sám tato sestava podle me asi teď nejvýhodnější cena výkon ale čert vi co bude za par měsíců až budes kupovat ty ale na 99% bude lepší možnost osazení

Chip

Intel Core i5-4690K - Haswell Refresh, 4 jádra, 3,5 GHz, Turbo 3,9 GHz

chladič
. SilentiumPC Fera 2 HE1224
Nebo

. SilentiumPC Grandis XE1236 dražší varianta o pár set dražší

základní deska

GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3 - Intel Z97, socket 1150, ATX

operační paměť

Crucial Ballistix Sport - 2x4GB DDR3, 1600 MHz, CL9, 1,5 V

SSD
crucial MX100 - 128 GBB
pevný disk
WD Green EZRX - 2 TB
grafická karta

GIGABYTE GTX 970 OC 4GB, 1253/7010 MHz, 4 GB GDDR5 256-bit

Nebo

MSI GTX 970 GAMING 4G, 1279/7000 MHz, 4 GB GDDR5 256-b

napájecí zdroj

Seasonic S12II-620, 620 W, certifikace 80Plus Bronze

skříň

Zalman Z3 Plus mam ji rad ale můžeš si najít svoji dle libosti

Mechanika nejspíš nejake Lg dle výběru je to par stovek a v podstatě fuk co tam bude

Urcite ti někdo prida i jiny návrh a Promiň psát u každého dilu proč zrovna ten a ne jiny nebudu

Ďakujem za reakciu, sám to skladať určite nebudem, nechám si to poskladať od CZC, nenapísal by si aspoň u niektorých konkrétnych komponentov prečo práve on? Keď som sa spýtal akú napr. základnú dosku, procesor a grafickú kartu, tak všetci hovoria že Z97, i5-4690K a GTX 970, tak to už nejak prežijem, že nebudem vedieť, prečo práve tieto sú tie, ktoré sú podľa každého najlepšie, pretože je to väčšinový názor, no niektoré komponenty ako chladič, ram, zdroj... Prečo práve od tej značky a podobne...

13.12.2014 00:17
příspěvků:99

Deska kvuli moznosti taktovani a je otevrena a bere ram o vetsi rychlosti cip grafika je to nejlepší do té ceny co můžeš mít to stejne zdroj je to kvůli W aby to utahl a spolehlivosti a ramky momentálně asi nejlepší cena/výkon co se týče propustnosti,časováni,rychlosti atd

13.12.2014 22:01
příspěvků:4

Ďakujem, som zvedavý na názor ostatných.

22.12.2014 23:23
příspěvků:4

To už tu vážne nemá nikto žiadny iný nápad?

23.12.2014 18:01
ověřen
příspěvků:1 873

Nejsem v tomto žádný expert, tak to ber s rezervou :-) , jen kdyby to měl být můj kompjůter, tak bych nechtěl Hdd - Wd green - svého času vykazovaly právě greeny největší poruchovost z WD.. WD black - jsou lepší volba, ale dražší..

Pak bych nešel do 2 tera ale 2x1 přece jen když padne tak máš vše kaput .., že by padly dva zaráz to asi ne. Dál jsem pro ramky Kingston a líp 1x 8...

Co se týče optiky pak bych vzal od samsungu, mám s ní lepší zkušenosti..

....

Též bych se spolehl na servis montáž ( z prostého důvodu - záruka ) ale viděl jsem co dokáží na czc na vlastní oči, servisák, který to přebíral do reklamace - to taky nechápal, kabely to by bylo to nejmenší... Ten co to skládal buď měl 3 promile, nebo jsem to nepochopil...a šlo o pc za cca 55000,- .... Je to už pár let, možná ten dotyčný montér už dělá něco jiného :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
24.12.2014 12:23
příspěvků:99

Wd 2 TB je v pohodě první série 1TB a 500 měli občas problémy klidně si tam může osadit 2*1Tb za 3000,- místo 2TB za 2000,- a v mem návrhu ma 2 disky ssd na systém a HDD na hry a zbytek to stejné ramky může dát 1*8GB místo 2*4GB za stejné peníze nebo levnější pokud stojí o pomalejší paměti z menší propustností ušetřit se da i na uzavřené desce čipu bez možnosti budoucího upgrade a možnosti taktováni atd možnosti je nespočetné množství jen sem se pokusil vybrat aktuálně nejlepší produkt v poměru cena výkon a možnosti taktování propustnosti atd

A czc bych se nebál prošlo mě rukama od nich hodně věcí a neměl sem připomínky až na nějakou tu kabelážní práci ale přece jen to dělají zdarma a z kabelů co máš u výrobků které ne vždy jde dát tak jak by si chtěl

24.12.2014 19:06
ověřen
příspěvků:1 873

Ano je to o prachách.. ano u těch greenů to byly ty HDD s menším obsahem, jenže si poškodili pověst takže jsem i před nedávnem šel do blacků.

(A když WD blue 320gb s nynějšími 500gb blacky srovnám jen hmotnostně, jsou ty menší daleko těžší než ty nové tak jsem zvědav kde to ojebali a jak se to projeví na životnosti..)

.................

Ono to vypadá, že teď ušetříš nákupem jednoho 2 T, ale to v budoucnu může být naopak prodělkem :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace