Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Grafika IBM

Grafika IBM

08.12.2011 18:38
příspěvků:4

Prosím o radu, mám noutbuk IBM T40. Po restartu se mi stmavil monitor, jako kdyby nebyli nainstalované ovladače grafické karty a mám je nainstalované. Zkoušel jsem i přeinstalovat ovladače garfiky a je to pořád stejné. Moc děkuji za radu. Mirek

08.12.2011 19:07
příspěvků:1 920

Použij tlačítka FN+ přidat jas monitoru. Často se to po restartu resetuje, nastaveníjasu.

09.12.2011 17:15
příspěvků:4

Děkuji za odpověď, ale to nejde. Ten obraz je jak bez ovladačů grafiky. Spíše počítám nějaká závada v podsvícení displeje, na nějakém foru jsem to četl a dá se to nějak aji spravit, ale moc jsem tomu nerozuměl. Tak nevím zatím, kdyby jsi věděl ještě něco, tak moc děkuji předem za odpověď. Mirek

09.12.2011 17:46
příspěvků:1 920

Pošli odkaz, mohl bych ti to přeložit do srozumitelné podoby pro tebe.

11.12.2011 16:43
příspěvků:4

Ahoj, už jsem to vyřešil programem který mi zprovoznil tlačítka FN+ a obrazovka je zase normální. Ale nastal další problém a je to banální, který je jednoduchý. Změním rozlišení obrazovky a jde to normálně, ale po restartu a nebo opětovném zapnutí se mi to vrátí do toho původního. Tak nevím co s tím. Děkuji moc. Mirek

21.12.2011 15:31
příspěvků:4

Vyřešeno

15.10.2012 08:02
příspěvků:3

Ahoj kubamiroslav a Vojta.

dostal se mi do ruky ntb IBM T40, a vypadá to že mám stejný nebo podobný problém jako kubamiroslav. Zapnu notejsa a není podsvícený displej. Zkusil jsem jiný displej, ale je to stejné.. Prosím o radu, děkuji a přeji pěkný den. Robert.

15.10.2012 10:11
příspěvků:5 728

jiny displej jsi zkusil externi nebo jakej?

myslim ze dotycny mel uplne jiny problem.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
15.10.2012 16:38
příspěvků:3

radeksima.

Ahoj, já jsem zkusil vyměnit celý displej, který je funkční. Ale zobrazuje stejně jako ten původní. Na externí monitor je vše ok. Původní displej jsem rozebral a yndal invertor, abych viděl jaký mám případně sehnat. Prý taky občas nevydrží.?

Díky Rob.

15.10.2012 18:18
příspěvků:5 728

aha.v tom pripade muze byt spatny inertor. pokud nejde nic aidet ani pod uhlem, tak spatny flex kabel.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
15.10.2012 18:57
příspěvků:3

Je mi to podivuhodné. Od človíčka co jsem měl druhý displej, by měl být 100%-ní, ale tak to asi i nemusí být jak tak pozoruju. Prostě oba dva displeje vidím grafiku pod úhlem v pohodě, jen to podsvícení. :-O Jediné co mě napadá je zkusit rozdělat i druhý displej, vyndat invertor a zkusit je prohodit. Pátral jsem po internetu dle čísla za kolik by se dal sehnat a něco i sehnal, ale nakonec se naskytl celý displej za pár stovek, a tak jsem to zkusil. Přemýšlím jestli není problém na základní desce.? :-O Každopádně je to docela "slušný" pracovník i v dnešní době. Tak, za informace a jakékoliv komentáře aj návrhy vám opět děkuji.! Robert.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace