Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Grafická karta ASUS GTX750TI-PH-2GD5 nenalezena

Grafická karta ASUS GTX750TI-PH-2GD5 nenalezena

11.12.2015 12:53
příspěvků:3

Ahoj všem, dostal jsem starý PC se základní deskou MSI K9N6SGM-V, která má v sobě integrovanou grafickou kartu. Ta je nevyhovující, takže jsem si koupil tuhle:

http://www.czc.cz/asus-gtx750ti-ph-2gd5/146755/produkt

Nová karta je vybavena slotem do PCI-E x16. Má deska má slot PCI-E x16 s šířkou pásma přenosu x8, což by neměl být problém. Po montáži jsem připojil VGA kabel k nové grafické kartě. Počítač se po spuštění začal chovat korektně jen s tím rozdílem, že jsem na obrazovce vůbec nic neviděl. Když jsem kabel přehodil na starou kartu, zjistil jsem že ve správci zařízení nová karta není, PC jí nenašel. To mi potvrdil i výpis "Device not found" při pokusu o instalaci ovladačů. Větráček nové grafické karty běží, karta je tedy zasunuta správně. BIOS základní desky mám nejaktuálnější ze stránek MSI. Systém Windows 7 32-bit. Napadá někoho, v čem by mohl být problém??

Děkuji za odpovědi.

11.12.2015 14:41
příspěvků:513

dalsi co nepozna rozdiel PCI-E 1-3.0,,,kup si novu maticnu, hocijaku ktora ma pci-e 3.0 a karta pojde ;)

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
11.12.2015 17:35
příspěvků:3

Rozdíl mezi jednotlivými verzemi PCI-E samozřejmě znám, ale také jsem se dočetl, že všechna zařízení pracující na sběrnici PCI-E jsou obousměrně kompatibilní. A s tím jsem před koupí grafiky tak trošku počítal. Chci zkusit všechny možné varianty, než budu investovat do nové základní desky. Má někdo ještě nějaký nápad??

11.12.2015 23:47
příspěvků:513

ano to je pravda, ale karta 2.0 ti bude pracovat na 3.0 a aj bez problemov ale 3.0 karta na 2.0 doske tiez ti bude pracovat ale stale tu mas hardverove obmedzenie na to nezabudaj. pci-e sa vyvyja dopredu kvoli novsim kartam s vyssim datovym tokom, keby na nich kazda graficka karta isla tak naco by sa aj vyvyjali a upgradeovali? ty mas pevne stanoveny hardverovy limit ktory ked dosiahne karta tak viac nepusti. pretoze doska nevie spracovat to na co nebola stavana, a to ked dosiahnes tak viac doska nespracuje, a tie male rozdiely tebe chybaju v benchmarku, pretoze benchmark testuje maximalny vykon karty, cize ak je ten nad urovnou co moze dosiahnut maticna doska tak stale budes mat stratu, vies jak to vyriesit? kupit novu dosku a pak sprav test ;-)

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
21.12.2015 07:37
příspěvků:3

Tak jsem GTX750Ti zkusil vyměnit za GT720 a problém se nevyřešil. Takže to není o kompatibilitě, jak radí kolega z východu, ale o tom, že mám nejspíš rozbitý port PCI-E. Kupovat novou základní desku se mi nechce, když jsem na počítači cca 1 hodinu týdně :-) Takže zůstanu u té integrované a holt oželím ty hry, které jsem chtěl hrát. Beztak bych u toho Football Manageru trávil zbytečně moc času... :-D

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace