Úvod > Fórum > Hardware > FPS propady ve hrách

FPS propady ve hrách

04.12.2021 19:33
příspěvků:1

Dobrý den,

mám tuto sestavu a potýkám se s docela nepříjemnými FPS dropy ve hrách a už nevím, jak to vyřešit. Systém je po kompletním reinstallu Windowsu a formátováním obou disků. Všechny ovladače by měli být nainstalované a aktualizované.

Extrémní propady ve všech hrách, co spustím, ať už je to FH5, CoD:Warzone, Mafia II, ETS2, AC:Odyssey, FIFA 21. Nikde neběží FPS stabilně, vždy to dropne např. o 30FPS a je to jako kdyby to na tu chvilku vždy zamrzlo. Už vážně nevím, co dělat, mám to chuť celé vzít a prohodit oknem. Jinak monitor je Full HD s funkcí G-sync, tudíž ani V-Sync není ve hrách zapnutý. A režim napájení je nastaven na Vysoký výkon.

Chlazení od NZXT Kraken Z63 pro procesor. Všechny teploty drží při zátěži max. do 70°C jak CPU, tak i GPU.

Procesor: Intel Core i9 10900K
Grafická karta: NVDIA GeForce RTX3080
Základní deska: AsRock B460M Pro4
Zdroj: Seasonic Prime PX-850 - 850W

Disky - Na operační systém - Apacer AS350 512GB

- Na hry a ostatní - Seagate BarraCuda, 3,5" - 2TB

RAM: HyperX Fury RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200 CL16 (32GB) Dohromady

Napadá mě ještě na systém použít nějakou M.2 SSD, zda-li by to pomohlo, ale jinak mě vážně nic nenapadá, za každou radu/pomoc budu rád.

Děkuji

05.12.2021 13:41
příspěvků:5 728

Zkus nějakou hru hodit na to ssd. Respektive omrknout s.m.a.r.t. hodnoty disku (crystaldiskinfo například).

Jinak krom nevhodně zvolené desky (dokonce se dá dočíst, že VRM není stavěné na tento procesor, takže klidně může být problém i tam teoreticky) pěkná sestava :-)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace