Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Formátovat?

Formátovat?

26.12.2016 12:11
příspěvků:7

Zdravím, mám problém s externím diskem. Píše: zvolený síťový prostředek nebo zařízení nejsou nadále k dispozici. Napadlo mě disk naformatov a obnovit pres např. recuvu ale nevím jestli to klapne. Děkuji za odpovědi.

26.12.2016 12:52
ověřen
příspěvků:2 090

Přidej pár informací.
Co to je za exterák? Značka, kapacita.
Je vidět v BIOSu, popř. ve Správě disků?
Vlož sem screen ze Správy disků.
Zkoušel jsi ho v jiném PC?

Ta hláška je divná, můžeš sem vložit její screen?

Před pokusem o obnovení dat neformátovat, jen to zkomplikuješ, ne-li znemožníš!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
26.12.2016 18:57
příspěvků:7

Je to asus lamborghini 500 gb, no a ten zbytek dnes nebude nedostanu se k PC.

26.12.2016 19:54
ověřen
příspěvků:2 090

Než odpovíš na ostatní otázky, ten HDD na tom PC už někdy fungoval? Co jsem zatím zjistil, tak tyhle HDD nejsou extra důvěryhodné a mívají občas problémy s připojením hlavně k novějším PC a ntb.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
26.12.2016 20:56
příspěvků:7

HDD jel, potom jsem na kopíroval další soubory a nejede, neustále chce formatovat a při pokusu o obnovu pres recuvu to obnoví jen starý nepotřebný soubory.

26.12.2016 21:19
ověřen
příspěvků:2 090

Je tedy otázka, zda tam ty novější soubory vůbec jsou, tedy jestli se vůbec uložily. Zkus alespoň pro zjištění, co na disku vlastně je, nějaký jiný program, nejlépe GetDataBack pro NTFS ve free verzi (obnoví jen velmi omezené množství souborů, ale ukáže vše, co na disku našel). Pokud ty novější soubory najde, pak můžeš zjišťovat jakým programem je obnovit.

Předpokládám, že ve Správě disků je u toho disku uveden souborový systém RAW, že?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
20.08.2017 09:06
ověřen
příspěvků:3

Dobrý den,mám prosbu syn chtěl přeinstalovat W7na W10,chtěl udělat čistou instalaci,ale vyskočila mu tabulka,

Systém nelze nainstalovat na tento disk má tabulku oddílu MBR.V systémech EFI lze systém Windows instalovat pouze na disky GPT.Byl by tady někdo kdo by mě prosím poradil co tím dělat,napadlo mě nechat ho formátovat v jiném počítači.

děkuji za odpověď.

20.08.2017 09:09
ověřen
příspěvků:2 090

Vpravo nahoře je tlačítko Nové téma. Takže další pokus.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
20.08.2017 12:09
ověřen
příspěvků:4 972

Je pravda že každý by si měl založit samostatné téma, ale pokud to neudělá a je 2x takto odpálkován, pak asi půjde pro radu jinam . . . :-(

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.08.2017 13:38
ověřen
příspěvků:2 090

Není můj problém. 100 účastníků to umí, takže ten 101. je asi ..... no, mentálně zaostalý.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
20.08.2017 13:45
ověřen
příspěvků:4 972

No nevím, tam se někdo ptá za syna, takže zase žádní znalci fór to asi nebudou.

Ale ano, opravdu zda fórum funguje, nebo ne, není tvůj problém.

Jestli by nebylo lepší mlčet, než škodit.

Pokud radu víš, klidně si ji mohl napsat!!!

Tyhle tady typu: "Já ti poradím až si uklidíš hračky" se sem fakt nehodí!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace