Úvod > Fórum > Hardware > Monitory > Flicker ve fullscreen

Flicker ve fullscreen

18.03.2017 11:27
příspěvků:7

Zdravím, mám problém, který se snažím vyřešit už v řádu dní, vůbec se mi to nedaří a začínám z toho být pěkně zoufalý. Vlastním NB Dell Inspiron 15 7559 s grafikou GTX 960M. Dneska mi k němu došel monitor Dell SE2416H. NB a monitor mám spojený kabelem PremiumCord HDMI 2.0. Všechno funguje bezproblémově do momentu, když si chci zahrát. Zapnu hru na hlavním displeji (což je Dell SE416H) - když hra běží v okně, všechno je, jak má. Když ale chci hru hodit do fullscreenu, hra začíná flickerovat - vysokofrenvenčně problikávat, skoro jako kdybych seděl před nějakým CRTčkem. Mobilem se toto zaznamenat nedá, ovšem dost to tahá za oči a za těch pár hodin, co se tento problém snažím vyřešit, mě už bolí i oči.

Pokusím se dodat nějaký info:
Win 10

Drivery jsem v GeForce Experience přeinstaloval, je tam čistá instalace s verzí 378.78. (9.3.2017)

Zatím to dělá ve všech hrách, co jsem zkoušel: World of Tanks, NBA 2k17

Kabely jsem si koupil dva, takže kabelem to není, jedině, že by to oba byly šmejdy...

Chtěl bych se dopracovat do stavu, kdy se hra zobrazuje identicky ve windowed modu a ve fullscreenu.

Předem děkuji za pomoc

18.03.2017 11:33
ověřen
příspěvků:4 972

Je nastavená správná frekvence toho externího monitoru?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.03.2017 12:26
příspěvků:7

Podle ovládacího panelu Intelu jedou oba monitory na 60p Hz... On ten problém pravděpodobně nastane, když je potřeba použít grafický výkon té GTX 960M. Když nejedu ve fullscreenu, mám v řádech desítek fps méně... Jak ale lépe nastavit tu GTX 960M, to nevím.

Je nějaký způsob, jak si tu frekvenci monitoru srovnat, v případě zapojení té 960M?

Děkuji

18.03.2017 12:30
ověřen
příspěvků:4 972

Ty máš zapnutý i displej? Vypni ho a nech jen externí monitor.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.03.2017 12:31
příspěvků:7

Vypnutí displeje situaci nijak nezměnilo...

18.03.2017 12:33
ověřen
příspěvků:4 972

Hry nejsou vůbec moje silná stránka :-( Co zvýšit frekvenci na monitoru?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.03.2017 12:36
příspěvků:7

Ty frekvence byly první věc, co mě napadla... S tím jsem si už docela pohrál, jenže ani změnění frekvence přímo ve hrách problém nemění. Zajímavou věcí ale například je, že změna rozlišení hry na nižší problém vyřeší. Jenže co se týče například WoT toto řešení dělá hru blízko nehratelné...

18.03.2017 15:05
příspěvků:7

Zrcadlení dvou displejů ale situaci pomůže...

18.03.2017 15:29
ověřen
příspěvků:4 972

Tak zkus nastavit zrcadlení a displej na NB vypnout.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.03.2017 15:54
příspěvků:7

Když displej na NB vypnu, jsme tam, kde jsme byli :/

18.03.2017 15:57
ověřen
příspěvků:4 972

Pak poradit neumím, nezbývá než než metoda pokus/omyl.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.03.2017 16:22
příspěvků:7

Kabelem to není, vyzkoušel jsem i HDMI 1.3... Zítra zkusím jinej monitor, abych vyloučil problém v NB... Pokud to dělá pouze ten monitor, asi uplatím on-site záruku.

Každopádně děkuji za snahu mi pomoci, pokud se mi podaří problém vyřešit, dám vědět.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace