Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > externí hdd

externí hdd

13.07.2012 11:13
příspěvků:62

Ahoj už delší dobu mám doma externí hdd imomega, vždycky když jsem něco potřeboval tak jsem ho zapnul a pak zase hned vypnul otázka vadí externímu disku když by běžel třeba 4 hodiny v kuse ? chtěl bych na něj totiž nahrávat nějaká videa pomocí frapsu..je to 1TB disk a napájení má i ze zásuvky (zásuvka a usb) Díky.

13.07.2012 11:20
příspěvků:5 728

nebude mu to vadit. Spis bych videl problem v tom, ze nebude to USB stihat. Fraps dela hodne velka videa a pres usb mas rychlost tak 20MBs=1,2GB minuta, 4minutovy video ma nejakych 5GB z frapsu.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
13.07.2012 11:26
příspěvků:62

Díkes, a jak zjistím, že to nestíhá ? já nemám fraps na full-size mám to na half (poloviční velikost videa) už jsem nějaký videa nahrál a nepřipadá mi že by byly nějaký špatný

edit: můžu nainstalovat nějaký program na renderování videíí na ten externak ? např sony vegas atp. ?

13.07.2012 12:00
příspěvků:5 728

to bych neinstaloval na externak...

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
13.07.2012 12:37
příspěvků:1 279

Externí disk je skutečně vhodný jen k zálohování atd, určitě ne pro instalaci nějakého SW! Jinak s tím frapsem to odzkoušejte, respektive podívejte se jaké máte přenosové rychlosti při zápisu většího souboru na USB disk a jaký je bitrate videa, které nahráváte pomocí frapsu a uvidíte, jestli to půjde, nebo ne:-)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
13.07.2012 14:35
příspěvků:62

Děkuji a jak to prosím zjistím ještě ?

13.07.2012 14:46
příspěvků:1 279

Pokud máte windows 7, tak dejte kopírovat nějaký větši soubor (alespoň 500MB) z PC na externí disk a v dialogovém ogně kopírování si rozklikněte potroébnosti (to platí i pro Vistu) a tam uvidíte přenosovou rychlost - pozor na malá a velká písmena. Pokud máte XPčka, je nutné stáhnout nějaký testovací SW, na stahuj atd ho je dost.

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace