Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Dual ram nefunguje

Dual ram nefunguje

27.08.2021 04:51
příspěvků:2

Dob­ry deň, mám ta­ký pro­blém že som po­sta­vil no­vý pc a pri pr­vom spus­te­ní som mal čier­nu ob­ra­zov­ku. Sk­ú­šal som vše­li­čo až som na­ko­niec zis­til že keď mám za­po­je­ne dve ram tak mám čier­nu ob­ra­zov­ku. Všet­ko som za­po­jil dob­re do du­al Chan­ne­la. Ram­ky sú dob­ré keď­že som ich sk­ú­šal aj na dru­hom pc. Keď však vlo­žím iba jed­nu 8gb ram tak pc v po­ho­de ide ale keď vlo­žim aj dru­hú rov­nakú tak do­sta­nem čier­nu ob­ra­zov­ku. Ne­vi­em aký je pro­blém či tre­ba nie­čo na­sta­viť v BI­O­Se ale­bo nie ne­vi­em. Za po­moc bu­dem rád.

27.08.2021 20:19
příspěvků:5 728

co máš za ramky a za desku?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
28.08.2021 04:12
příspěvků:2

Doska - ASUS PRI­ME B450M-A II

RAM - Hy­perX 16­GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 RGB FU­RY se­ries

28.08.2021 19:22
příspěvků:5 728

nejprve pro jistotu - máš nejnovějš verzi biosu? https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-B450M-A-II/HelpDesk_BIOS/

a ještě, zkoušels jiné sloty? dual bývá na přeskáčku, ne vedle sebe.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace