Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Dlouhodobé problémy s PC sestavou

Dlouhodobé problémy s PC sestavou

22.07.2010 07:12
příspěvků:1

Řeším dost zásadní problémy s novou PC sestavou. Loni v únoru jsem si nechal sestavit z dílů od Alzy následující sestavu:

AMD Athlon 64 LE-1640 (45W), 2600MHz, 64-bit, socket AM2, BOX

SEAGATE Barracuda 7200.11 320GB, SATA II NCQ 16MB cache, 7200ot, PMR, ST3320613AS

MSI K9N6SGM-V - nForce405 MCP, DDR2 800, int. VGA (GF6100) + PCIe x8, SATA II RAID, LAN, 8ch audio, mATX, scAM2

KME MiddleTower ATX CX-2362 P4-350W 4x5.25"+2x3.5"

2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400 A-DATA - vhodné pro DualChannel

TV karta Leadtek WinFast DTV2000 Hybrid PLUS, PCI, analogový a DVB-T TV a FM tuner (stereo)

SONY NEC Optiarc DVD-ROM - 16x DVD, 48x CD, bulk

Na sestavu jsem nainstaloval Win 7 Ulimate 32 bit- ty nečiní problémy.

Ihned po prvním spuštění a pak následně ještě dvakrát během roku a čtvrt začal počítač zamrzat a vynucovat si tak tvrdý restart, pak se objevovaly problémy se čtením disku (Disc read error). Třikrát jsem úspěšně reklamoval harddisk, vždy byl vyměněn za nový. Při třetí reklamaci jsem si vyžádál jiný typ disku- Toshibu. Po dvou třech týdnech se začaly projevovat problémy jiného druhu- počítač občas odmítal naběhnout, černá obrazovka hlásila buď nestandardní vysunutí externího zařízení nebo chybu v hardwaru (mj. harddisk). Navíc mi přestala fungovat síť (jsem na kabelu). Problémy nejsou navázané na nějakou konkrétní činnost, např. při větší zátěži procesoru nebo grafiky. Naopak k zamrzání v poslední době docházelo spíš v absolutním klidu. Mám dojem, že některý díl PC odrovnává disky, neboť aby odešly během roku a půl čtyři a ještě různé typy je vysoce nepravděpodobné. Podezření padá podle zatím zjištěných informací na zdroj, případně desku. Nemáte někdo zkušenosti s tímto typem problému? Prozatím nemám možnost vyzkoušet výměnu dílů za jiné, řešením je koupě např. nového zdroje- co říkáte? Prozatím jsem provedl MemTest86 a byl v pořádku. Počítač nyní běhá v pohodě až na tu síť. Ještě se chystám analyzovat pípání Biosu, ale co koukám, tak to se může lišit typ od typu.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace