Cpu overvoltage

27.06.2013 20:45
příspěvků:3

Ahoj, nedávno jsem měnil procesor. Starý byl jednojádro 2,8 Ghz a "nový" mám 2,4 Ghz dvoujádro. Vše jsem udělal tak, jak bych měl- pasta atd..

Ovšem při bootu mi BIOS vypíše "CPU OVERVOLTAGE ERROR, PRESS F1 TO CONTINUE"

Počítač také většinou nenaskočí napoprvé, vždycky se zacyklí a nenaběhne ani BIOS, prostě pořád jenom vypíná a zapíná větráky. Pak musím natvrdo odpojit zdroj a zkusit to znovu.

podivné je, že jakmile se provraždím skrz BIOS, vše běží naprosto normálně a stabilně, momentálně mám asi po třech hodinách CPU na 19°C, nic se nezasekává, klídek.

Na netu jsem se dočetl, že bych mohl mít ohlé piny- nemám.

Procesor: Intel Pentium III Xeon 2,40 Ghz

Základní deska: ASUS P5L-VM1394
Windows XP SP3

Ocenil bych, kdyby mi někdo byl schopný poradit... Není problém zaslat podrobnější info, pokud je třeba.

28.06.2013 07:26
příspěvků:5 728

Opravdu je teplota 19°C? Kolik pak máš teplotu v bytě?

Zkusil bych resetovat bios. Hláška je o tom, že máš nastavenou moc vysokou voltáž u procesoru, zkus se v biosu podivat na to, jaký napětí dává deska procesorů a porpřípadě to přenastav na správný napětí (neřeknu, nenapsals co máš konkrétně za CPU).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
28.06.2013 13:46
příspěvků:3

Ano, jak BIOS tak Asus Probe mi píše 19°C V bytě mám krásných 22°C, nemám tušení, jak to to chlazení může takhle zvládat.

Vyndal jsem baterku ze základní desky na celou noc už včera, taky mě to napadlo... nic. S tím napětím to ovšem zní zajímavě- podrobnější informace o procesoru se dají sehnat nějak softwarově? Nemám tušení, co je to za model.

28.06.2013 13:54
příspěvků:3

Tak jsem si trošku pogooglil- stačí tohle?

Pro zajímavost přidávám i teploty

EDIT: Tak jo, máš pravdu.. všechno jsem si projel, omlouvám se, 40°C

A v pondělí 1.7. odjíždím, vracím se až 16., stejně to tu nikdo neřeší, tak ale kdyby někdo začal, tak aby věděl

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace