CMOS SETTINGS WRONG

22.07.2015 20:10
příspěvků:15

Ahoj, koupil jsem starší základní desku bez baterky, celou jsem ji osadil a vlozil baterku, po zapnutí pc mi to napíše CMOS SETTINGS WRONG a nereaguje ani na klavesnici, po chvilce se sama vypne, nevíte čím by to mohlo být. Dík

23.07.2015 04:22
ověřen
příspěvků:1 873

http://www.servis-pocitacu-brno.cz/chyba-cmos-setting-wrong.html

--

Pokud je to s baterkou vše v pořádku, a nic nepomohlo pak už zkusit ještě flash biosu.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
23.07.2015 14:29
příspěvků:15

Ano baterky jsem vyměnil 3 různé a pořád nic, pokročil jsem v tom že jsem připojil starou klávesnici přes PS/2 port (měl sem tam normal usb s redukcí) a tu už PC bere, ale i když najedu do biosu tak se po chvilce vypne, dokonce po několikátém zapnutí už padá pár vteřin po zapnutí, vůbec to nechápu, týpek co mi jí posílal tvrdil že je z normal funkčního PC i když je pravda že baterka tam od něj nebyla, musel sem si jí tam dodat sám. Jak na flash Biosu? Hlavně aby se PC zase nevyplo po pár vteřinách flashování...

23.07.2015 14:47
ověřen
příspěvků:4 972

Hlavně aby se PC zase nevyplo po pár vteřinách flashování..

To by se stát mohlo. Nemáš aspoň tolik času abys v Biosu kliknul na Defauld a potvrdil F10?

Ono by to tak po výměně článku být mělo, ale člověk nikdy neví.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.07.2015 15:42
ověřen
příspěvků:1 873

Nejlíp by bylo v tom případě, asi ji tomu původnímu majiteli vrátit...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
23.07.2015 16:57
ověřen
příspěvků:4 972

Já tu vidím asi 3 možnosti.
1) Desku vrátit
2) Zkusit flash s nejistým výsledkem

3) Pokud ta CMOS je ještě "vyndávací", pak vyndat a zandat, ale to je jak výhra ve sportce.

Osobně bych tomu prodejci nabídl, že zkusím flash a když se to nepovede, tak to vrátím.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace