chyba 0xc0000142 pri vypnuti PC

11.04.2015 14:30
příspěvků:44
satam | 11.04.2015 09:29

Musíš do BIOSu (při startu), nastavit pořadí bootování tak, aby první bylo "USB device" nebo něco takového a uložit nastavení. PC by měl začít bootovat z flashky, boot OS z HDD se vůbec nesmí rozjet, tzn., že Ti nenajede ani Nouzák!

Během instalace se Tě pak instalační program zeptá, kam chceš OS nainstalovat (bohužel tam nebude C: a D:, ale musíš se orientovat podle velikosti oddílů - POZOR, NESPLÉST, jinak přijdeš o to, o cos přijít nechtěl) a pak by Ti měl nabídnout formát vybraného oddílu. Stačí, když vybereš rychlý formát, odentruješ a pak už by instalace včetně restartů měla proběhnout sama.

Hlavně opatrně při výběru oddílů, jinak se na tom snad nic zkazit nedá.

Pochopitelně ta flashka musí být bootovací.

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda si nainstalovat verzi Win 7 Ultimate x 86 nebo x64. Na mé flashce si mohu vybrat. Teď jsem se dočetl, že problém s ovládači je možno odstranit zasunutím flashky do jiné USB. Až budu doma tak to vyzkouším. Jeto prekérní situace, protože teď musím počkat až se mi podaří Win 7 nainstalovat, jinak se na svůj pc nedostanu.

11.04.2015 18:41
ověřen
příspěvků:2 090
tlolka | 11.04.2015 14:02

Dostal jsem se do problému, naformátoval jsem správně oddíl c ale následně to vyžaduje ovládače, které z flashky nenačte. Win 7 na flashce je z r 2012 a proto jsou asi ovládače staré. Mohl bys mi poslat funkční aktuální ovládače?. Abych mohl s tebou komunikovat musel jsem si odskočit k přítelkyni.

Stáří ovladačů by na to nemělo mít vliv. Pokud už jsi někdy z té flashky systém nainstaloval, není důvod, aby to nešlo i teď. Taky mi není jasné, jaké ovladače by to po Tobě mohlo chtít v podstatě ještě před samotnou instalací. Někde jsi musel udělat chybu, která se nám na dálku bude hodně špatně hledat, pokud se to vůbec povede.

Udělal jsi vše tak, jak jsem Ti napsal? Pořadí bootování v BIOSu, formátování na dotaz instalačního programu, výběr oddílu je asi dobře, ale vybíral jsi ho v instalačním programu před instalací?

Co se OS Týká, je výběr na Tobě, jen pro informaci: x86 je 32bitový systém, x64 je 64bitový systém.

A také je možné (a pravděpodobné), že ten systém není legální, tudíž je upravovaný a to může způsobit Tvé potíže při pokusu o instalaci.

W7 Ultimate se v legální podobě v soukromém (nefiremním) sektoru prakticky nevyskytuje.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
11.04.2015 20:25
příspěvků:44

Docetl jsem se ze na prvnim miste v bios by mel byt hdd, ja mam usb key. OS neni legalni ale z teto flasky fungoval. V bios jsem fal na prvni misto hdda porad chce ovladac.

Musi byt zpusob jak to spustit

11.04.2015 20:42
příspěvků:44
satam | 11.04.2015 18:41

Stáří ovladačů by na to nemělo mít vliv. Pokud už jsi někdy z té flashky systém nainstaloval, není důvod, aby to nešlo i teď. Taky mi není jasné, jaké ovladače by to po Tobě mohlo chtít v podstatě ještě před samotnou instalací. Někde jsi musel udělat chybu, která se nám na dálku bude hodně špatně hledat, pokud se to vůbec povede.

Udělal jsi vše tak, jak jsem Ti napsal? Pořadí bootování v BIOSu, formátování na dotaz instalačního programu, výběr oddílu je asi dobře, ale vybíral jsi ho v instalačním programu před instalací?

Co se OS Týká, je výběr na Tobě, jen pro informaci: x86 je 32bitový systém, x64 je 64bitový systém.

A také je možné (a pravděpodobné), že ten systém není legální, tudíž je upravovaný a to může způsobit Tvé potíže při pokusu o instalaci.

W7 Ultimate se v legální podobě v soukromém (nefiremním) sektoru prakticky nevyskytuje.

Udelal jsem vse jak jsi psal podarilo se mi oddil c zformatovat ale dale me to mepustilo. Po zarazeni hdd na prvni misto se nemohu do bios.

11.04.2015 21:01
příspěvků:44

Ted jsem na obrAzovce kam chcete windows nainstalovat. Po volbe oddilu a dalsi mi pise instalacni proogram nemohl pouzit existujici systemovy oddil,protoze neobsahuje potrebne volnemisto. Systemovy oddil mam 100Mb, volne misto 5Mb

12.04.2015 02:19
ověřen
příspěvků:2 090
tlolka | 11.04.2015 20:25

Docetl jsem se ze na prvnim miste v bios by mel byt hdd, ja mam usb key. OS neni legalni ale z teto flasky fungoval. V bios jsem fal na prvni misto hdda porad chce ovladac.

Musi byt zpusob jak to spustit

Jasně, pokud chceš bootovat z flashky, musí být flashka (USB Device) na prvním místě. V okamžiku, kdy dáš na první místo HDD, na kterém není systém, logicky nemůžeš nabootovat. Nevím, kdes tu volovinu přečetl, nebo jsi možná něčemu špatně porozumněl.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.04.2015 02:22
ověřen
příspěvků:2 090
tlolka | 11.04.2015 21:01

Ted jsem na obrAzovce kam chcete windows nainstalovat. Po volbe oddilu a dalsi mi pise instalacni proogram nemohl pouzit existujici systemovy oddil,protoze neobsahuje potrebne volnemisto. Systemovy oddil mam 100Mb, volne misto 5Mb

Jak velký máš HDD, jak rozdělený do oddílů a kolik a jak velkých oddílů k instalaci Ti nabízí instalační program? Do oddílu 100MB, kde je 5 MB volného místa, logicky nemůžeš systém nacpat....

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.04.2015 06:44
příspěvků:44

HDD mam 1TB, oddil 1 system 100 Mb, oddil 253.8 Gb, oddil 3 677,6 Gb, 260 Gb volnych. Nemam smazat oddil 1 system, ten tam je ze stareho OS?

12.04.2015 10:06
ověřen
příspěvků:2 090

Oddíl system 100MB vynech, může tam být zavaděč systému, ale pokud na něj nebudeš sahat, nevadí nám. Instalace systému se musí udělat na oddíl C:, což je patrně ten 253,8GB. Data na tomhle oddílu zazálohuj a pak na něj instaluj systém již popsaným způsobem.

Upřesňuji bootování: Jako 1st boot device nastav flashku (USB), jako 2nd boot device nastav HDD, na dalším nezáleží.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.04.2015 18:22
ověřen
příspěvků:2 090

Tady máš ten driver, o který si píšeš na PC-help: http://drivers.windows7download.com/win7-msi-b75ma-e31-realtek-lan-driver-7-089-0716-2014/download-vpbyu.html

A na PC-helpu si přečti Pravidla, vlítl jsi tam jak horník do uhláku a brzy Tě někdo utře.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
13.04.2015 08:33
příspěvků:44

Díky moc za pomoc a za ochotu věnovat se mému problému celou dobu do vyřešení. Instalace se mi povedla ihned po vymazaní oddílu systém 100 Mb. Až přijdu domu a naistaluji ovládač mělo by být vše ok. Ještě jednou vřelé díky.

13.04.2015 10:48
ověřen
příspěvků:1 873
svata | 06.04.2015 17:34

Příteli, silně mi připomínáš máti, tý je ovšem 75 let, jenže u ní jsem dnes byl a pc má v pořádku....

--------------
Sorry ..

Já to vzdávám.. Zazvoň na souseda/ku ať ti reinstaluje OS.

Nemáš zač, jenže už jsi to mohl mít týden nainstalované viz výše 6.4.:-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
15.04.2015 09:01
příspěvků:44
satam | 12.04.2015 18:22

Tady máš ten driver, o který si píšeš na PC-help: http://drivers.windows7download.com/win7-msi-b75ma-e31-realtek-lan-driver-7-089-0716-2014/download-vpbyu.html

A na PC-helpu si přečti Pravidla, vlítl jsi tam jak horník do uhláku a brzy Tě někdo utře.

PC jsem už plně zprovoznil narazil jsem na jediný problém, zvuk mi funguje pouze na reproduktorech a na sluchátkách bohužel ne. Neumím konfiguraci abych je mohl připojit na předních zdířkách, ale nepovedlo se mi to ani na zadních.

15.04.2015 13:06
ověřen
příspěvků:2 090

A máš PC nebo ntb?? Kam připojuješ ty reproduktory??

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
15.04.2015 13:34
ověřen
příspěvků:1 873

:-) myslíš, že ten HDD je z notebooku :-) ?

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
15.04.2015 13:41
ověřen
příspěvků:2 090

Nemyslím, ale mám rád úplné jasno!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
15.04.2015 13:43
příspěvků:44
satam | 15.04.2015 13:06

A máš PC nebo ntb?? Kam připojuješ ty reproduktory??

Mám PC, reproduktory jsou dva malé Genius, přípojené jedním konektorem na zelenou zdířku L Out.

15.04.2015 13:47
příspěvků:44
svata | 15.04.2015 13:34

:-) myslíš, že ten HDD je z notebooku :-) ?

HDD je SEAGATE a určitě není z notebooku.

15.04.2015 13:52
ověřen
příspěvků:1 873

Víme, jen kolega to přehlédl.
---

Nejprve ta sluchátka odzkoušej ještě v jiném přístroji.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace