[VYŘEŠENO] Chyba při instalaci Win7

Dotaz vyřešen reakcí: 15.02.2017 19:24

14.02.2017 16:18
ověřen
příspěvků:2 090

Na BC, C7 a F0 vůbec nekoukej. To a několik dalších atributů je přesně to, co CDI na Seagatech neumí a hodně hodně a hodně kecá....

A co se doby provozu týká, mám několik HDD, které mají přes 40000 hodin najeto a SMART perfektní a jedou jako nové.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.02.2017 16:21
ověřen
příspěvků:4 972

To by pak uměl jen přemapované sektory :-) Asi nemá cenu ho používat.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.02.2017 16:30
ověřen
příspěvků:2 090

Sice už je to debata mezi námi, ale může to zajímat i ostatní. Takže :

CDI zjistí leccos. Určitě vše, co se týká chyb sektorů - přemapované, podezřelé, neopravitelné. Dále zjistí statistické hodnoty - počet zapnutí HDD, počet odpracovaných hodin apod. U WD disků vlastně zjistí skoro vše, tam se na něj dá docela spolehnout.

Takže pro základní diagnostiku CDI vyhoví, pro podrobnou diagnostiku je třeba použít vždy příslušnou aplikaci výrobce disku, která jediná víceméně spolehlivě odhalí stav disku.

Příslušné aplikace podle výrobce je možné najít na "Gůglu".

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.02.2017 16:36
ověřen
příspěvků:4 972

Nesouhlasím. U Seagate mi nachází spoustu přemapovaných sektorů, ale aplikace od Lenova stejně jako SeaTools nenajde nic.

Takže CDI je opravdu jen na orientaci, ale asi by se dal úplně vynechat a používat výrobcem disku určené aplikace.

Budu to tak dělat.
IBM / Hitachi - Drive Fitness Test
Seagate - SeaTools
Maxtor - PowerMax
Western Digital - Data Lifeguard

http://www.svethardware.cz/kdyz-disk-neco-boli/11178-2

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.02.2017 16:42
ověřen
příspěvků:2 090

Otázka zní, do jakého počtu přemapovaných sektorů hlásí Seatools disk jako zdravý.

Protože co si budeme povídat, (a teď mě nechytej za slovo) 10 přemapovaných sektorů neznamená, že disk je na vyhození. Je to jen malé varování, že se něco nedobrého děje.

To samé jsou podezřelé sektory, u neopravitelných bych už zvažoval, zda ten disk dále provozovat.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.02.2017 16:52
ověřen
příspěvků:4 972

Nevím jak mají Seatools naprogramovaný, ale dle mého názoru by měl hlásit byť i jeden přemapovaný sektor.

HDD na vyhození hned tak není, na jiném PC mám XP a hromadu přemapovaných sektorů a zatím žádný velký problém, jen to občas na chvilku zamrzlo.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.02.2017 16:54
ověřen
příspěvků:2 090

"by měl hlásit byť i jeden přemapovaný sektor."

Nemůže, hlásí buď PASS nebo FAIL.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.02.2017 16:57
ověřen
příspěvků:4 972

A PASS znamená že vše je dobré, zatímco Fail hlásí že tam je nějaká chyba. Tak jsem to myslel, ne že bude ty chyby počítat.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.02.2017 16:59
příspěvků:24

A co tady mám přesně udělat?
ten basic tests > fix all ?
nebo SMART check.

14.02.2017 17:00
ověřen
příspěvků:2 090

Všechny základní. Rozklikni Basic tests a udělej všechny..

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.02.2017 17:33
příspěvků:24

ok hotovo.. co teď? V crystal disk info se nic nezměnilo

14.02.2017 17:35
ověřen
příspěvků:2 090

Na CDI se vykašli. Jak dopadly testy v Seatools?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.02.2017 17:46
příspěvků:24

všechny ty základní PASS.

Jen jsem nedělal ty zdlouhavé: Basic tests > FIX ALL > LONG a LONG generic.

14.02.2017 17:49
ověřen
příspěvků:2 090

Tak je ještě udělej (máš na to celou noc) a když taky vyjdou, tak si s HDD nedělej hlavu.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.02.2017 17:50
příspěvků:24

Dobře :-D jdu na to. Ozvu se pak s výsledkem.

14.02.2017 17:53
ověřen
příspěvků:2 090

Pro bluespirit: A tady je vidět, že CDI u disků některých výrobců neumí rozpoznat ani vadné sektory!! Takže výsledky CDI jsou u spousty disků vysloveně orientační.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.02.2017 19:47
příspěvků:24

FIX ALL LONG

14.02.2017 21:11
příspěvků:24

LONG GENERIC - pass .

Takže v tomto programu vše PASS a v tom CrystalDiskInfo několik chyb. Je tedy nutné zakoupit nový HDD nebo je vše v pořádku a HDD mi ještě nějaký čas vydrží? :-D

15.02.2017 09:07
ověřen
příspěvků:4 972

Já bych zatím nový disk nekupoval, všechno je PASS, ale důležité věci bych zálohoval. Ostatně zálohovat se má vždy, protože i dobrý HDD může najednou "umřít".

Pokud se ale bude chyba uvedená v prvním příspěvku opakovat, pak bych o novém HDD uvažoval.

Ještě to zkontroluj tímto - https://www.slunecnice.cz/sw/hd-tune/ . Použij Error Scan /NE Quick, to nezaškrtávej/

Bude to trvat déle, ale na počítači můžeš v klidu pracovat i při té kontrole. Všechna políčka musí být po scanu zelená.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
15.02.2017 17:03
příspěvků:24

je vše zelený :o

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace