Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Chlazeni + USB

Chlazeni + USB

21.05.2015 20:18
příspěvků:15

Dobry den, mam dve otazky. Jedna je naprosto primitivni ale jelikoz jsem neznalý nejsem si jist :-) Chlazeni u grafiky, pred vcerejskem jsem si sam slozil pc a jeste jsem nestihl si tam neco zahrat, porad ladim detaily, ale chci se zeptat zda vetracky u grafiky se zapinaji az po urcite teplote a nebo se toci a chladi furt, pridavne napajeni tam samozrejme zapojene mam, jedna se o geforce gtx 970.. 4gb.. A druha otazka se tyka USB 2 na prednim panelu pc skrine, vim ze to sem nepatri ale kdyz uz se ptam... Pripojil jsem vice flashek a najednou prestali zdirky na predni strane fachat, pc nejde zapnout dokud neodpojim kabel.. Hlasi to chybu USB device over current status detected .. a ze se restartuje po 15 sekundach. Diky vsem za odpovedi a omlouvam se, mozna to bude slatanina pisu to narychlo z mobilu...

22.05.2015 07:35
ověřen
příspěvků:2 090

Ad 1: Je to možné, ale stoprocentně to potvrdit nemohu, počkej na znalejšího

Ad 2: Hlásí proudové přetížení těch USB a v rámci ochrany PC se vypne nedovolí zapnutí do doby odstranění příčiny. Obecně USB mívají zatížitelnost do 0,5A, přední možná i méně. Pochopitelně se nejedná o přetížení datových linek, ale napájení 5V.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.05.2015 08:10
ověřen
příspěvků:442

K té grafice, záleží na výrobci. EVGA, ASUS, Inno3D a Gainward, pokud se nepletu, zapínají větráčky až při určité teplotě.

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
22.05.2015 08:14
ověřen
příspěvků:1 873

S tou grafikou ano, ono je to v závislosti i na typu, druhu chladiče a nárocích spuštěné hry/aplikace a také na proudění vzduchu v bedně počítače s ohledem na procesor, počet hdd ...tedy teploty uvnitř pc.

Máš grafiky jen s pasivním chladičem, bez ventilátoru, nebo s ventilátorem, ale s tak dobrým chladičem, že při nenáročných hrách jede i bez ventilátoru, samotný systém chladiče to stíhá.

Si nainstaluj třeba Everest a uvidíš kdy se ti roztočí i na jaké otáčky ventilátor grafiky zrovna poběží. (u vyšší náročnosti, teplotě se budou zvyšovat, i dle nastavení)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
22.05.2015 08:35
příspěvků:15

Tak vetracky by se meli roztocit az pri 60 stupnich, je to tak jak jsem myslel :-) Pry nejaky semi-pasivni chlazeni... A ohledne toho USB, dostal jsem doporuceni na update nejnovejsiho biosu, tak to dnes zkusim, ale myslim ze jestli to bude tim pretizenim tak to stejne nepomuze...Nekdo nejaky navrh jak to prosim odstranit ? Jestli nemam neco spatne zapojeneho nebo jestli neni ohly plisek v konektoru atd... Dekuji :-)

22.05.2015 10:31
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud to dělá jedno USB zařízení, případně jeden USB /female/ konektor pak tam ten plíšek ohlý být může a dochází ke zkratu.

Pokud to vypíná jenom při zapojení více USB je to zcela jistě přetížení.

Ale nezáleží na tom kolik tam máš zapojených USB zařízení, pokud tam máš třeba kabel na nabíjení mobilu a tiskárnu, nenabíjíš a netiskneš, pak toto zařízení nic neodebírá a nemůže přetížení způsobit.

Přetížení lze vyřešit aktivním HUBem, např.

http://www.gigacomputer.cz/zbozi/71259-usb20-trust-7port-hub-aktivni.html?ad=gmerchant&gclid=CjwKEAjwp_uqBRClvrrXmsbPog4SJACK4gIPbswsnyzek2vTvZtkwvGNNfYpBJrACVboCSGunbd7ixoC5orw_wcB

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.05.2015 11:08
ověřen
příspěvků:2 090
jarryn | 22.05.2015 08:35

Tak vetracky by se meli roztocit az pri 60 stupnich, je to tak jak jsem myslel :-) Pry nejaky semi-pasivni chlazeni... A ohledne toho USB, dostal jsem doporuceni na update nejnovejsiho biosu, tak to dnes zkusim, ale myslim ze jestli to bude tim pretizenim tak to stejne nepomuze...Nekdo nejaky navrh jak to prosim odstranit ? Jestli nemam neco spatne zapojeneho nebo jestli neni ohly plisek v konektoru atd... Dekuji :-)

Tutově je to přetížením, může to odstranit aktivní HUB - viz BS - a i tak bych ten HUB natáhl ze zadního USB konektoru. Přední USB konektory jsou dobrá věc na pohotovostní připojování USB zařízení, ale určitě ne na jejich trvalé připojení!

Update BIOSu považuji pro tento případ za zbytečný.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.05.2015 11:59
příspěvků:15

Urcite na to doma mrknu, jenom se chci jeste zeptat, vzadu na skrini mam v zakladni desce zapojeny v usb klavesnici i mys, nezlobi to mezi sebou ? kdyz je tam mam vlastne nastalo + pouzivam usb na predni ? Jinak usb 3 mi na predni funguje bez problemu.

22.05.2015 12:08
ověřen
příspěvků:2 090

Klávesnice a myš mezi sebou tutově nezlobí, nemusíš mít strach.

A dovolím si pochybovat, že máš USB 3.0 vpředu, ty budou spíš jen vzadu.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.05.2015 12:15
příspěvků:15

okej dobra :-)nene, opravdu...Mam zalman z1. 2x 2.0 USB a 1x 3.0 USB ve predu :-)

23.05.2015 05:14
ověřen
příspěvků:1 873

Ano u této skříně by měla být 3.0 USB v předu. :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
24.05.2015 20:52
příspěvků:15

Jo, máš pravdu. To samozřejmě musí fungovat.

24.05.2015 20:54
ověřen
příspěvků:2 090

Pro ptrhusek: Cením si Tvého zájmu, ale zatím spíše spamuješ, než radíš. Takže než zase budeš na něco reagovat nějakou zbytečností, trochu přemýšlej!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace