Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Chci přeinstalovat windows, ale do windowsu se nedostanu

Chci přeinstalovat windows, ale do windowsu se nedostanu

16.04.2012 21:08
příspěvků:10

Zdravím,

potřeboval bych poradit. Mám PC, který je poměrně už starý a nepoužívaný, ale já bych ho i přesto chtěl nadále používat. Ovšem když ho spustím, dostávám se do problému. Při načítání windows mi to napíše, že jsem se stal obětí nelegálních windowsů atd. Potřeboval bych celý PC smazat - a nainstalovat nový windows. Upřímně řečeno - PC mi nejspíš dorazí někdy do pátku. Takže vás prosím o rady do předu, co by se s tím dalo dělat .. Díky

16.04.2012 23:00
příspěvků:1 279

Nabootovat z CD a nainstalovat nový OS, pokud chcete vytáhnout data, tak disk připojte do jiného PC, zkopírujte data a následně ho vraťte a nabootujte z CD a nainstalujte systém.

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
17.04.2012 05:28
příspěvků:10

Dobře, takže by mělo stačit si pouze stáhnout bootovací OS - vypálit ho na CD? Pustí mě to na tu přeinstalaci?

17.04.2012 05:35
příspěvků:5 728

K instalaci windows neni potreba mit nainstalovany windows. Jen se v biosu musi pripadne nastavit bootovani z CD.

http://www.hiren.info/pages/bios-boot-cdrom

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
17.04.2012 12:05
příspěvků:1 279

Ano, pomocí boot CD windows, a nebo pomocí flashky - http://technet.idnes.cz/navod-jak-na-instalaci-windows-z-flash-disku-ci-prenosneho-hdd-pul-/software.aspx?c=A090916_082415_software_dvr

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
17.04.2012 13:40
příspěvků:10

Ano. Vím, že k nainstalování windowsu nějaký předchozí windows nepotřebuju. Jen se bojím, že když mě to nepustí do windowsu, že mě to nepustí ani do biosu. Ještě jsem se tam nezkoušel dostat - u tohoto PC.

17.04.2012 15:11
příspěvků:5 728

Bios nema nic spolecneho s windows. Windows muze byt jakkoliv rozbity a bios ti proste pojede, nebot by se ti bez neho nezacal nacitat windows.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
19.04.2012 20:02
příspěvků:10

Takže - když spustím PC tak mi to hlásí chybnou zprávu: "Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen C:WINDOWSSYSTEM32CONFIGSYSTEM" "Tento soubor můžete zkusit opravit spuštěním instalace systému Windows pomocí originální instalační diskety nebo disku CD-ROM. Opravu spustíte stisknutím klávesy R na první obrazovce." ................ Ale pokaždé, když vložím CD a zmáčknu písmeno "R" tak se mi PC restartuje a takhle opakovaně pokaždé. A mimochodem - kde stáhnu bootovací CD přes bios a jak ho vypálím?

20.04.2012 05:38
příspěvků:5 728

Takze bootovani z cd mechaniky ti funguje, takze jsi to vypalil spravne (jinak bys nemohl opravit system). Osobne spis doporucuji udelat cistou instalaci-pochopitelne si zazalohovat dulezita data z disku C (predpokladam ze mas i disk D a muzes je tam tedy nakopirovat). Zalohu muzes provest treba z ubuntu.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
20.04.2012 13:15
příspěvků:10

<fieldset><legend>radeksima</legend>Takze bootovani z cd mechaniky ti funguje, takze jsi to vypalil spravne (jinak bys nemohl opravit system). Osobne spis doporucuji udelat cistou instalaci-pochopitelne si zazalohovat dulezita data z disku C (predpokladam ze mas i disk D a muzes je tam tedy nakopirovat). Zalohu muzes provest treba z ubuntu.

Radku, nevím jestli si rozumíme. Já píšu, že pokaždé když zmáčknu "R" tak se mi PC restartuje. Ale pak mi tam tamto po*rané okno skočí znova. A nevím co s tím, víš?

20.04.2012 13:37
příspěvků:5 728

Ty mas vlozit cd do pc a pak ti zacne bezet modra obrazovka, kde se nacitaj ruzne drivery a tam se po chvili dole v liste objevi ze mas zmacknout R pro obnovu. Ale osobne bych spis udelal cistou instalaci.

Takhle to delas a v tom okamziku se ti tedy pc restartuje?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
20.04.2012 14:12
příspěvků:10

Téměř. Pouze se mi ten text objeví v horní části obrazovky. Ale to asi nehraje žádnou roli. Dokázal bys mi poradit? .. Nejraději bych to celé smazal a přeinstaloval, ale jak jinak? :/

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace