Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Blue screen "Dumping physical memory" - samovolny restart

Blue screen "Dumping physical memory" - samovolny restart

26.03.2010 20:17
příspěvků:1

Dobry den,

Mam problem se samovolnym restartovanim PC:

V rijnu 2009 jsem si koupil novy HW (krom zdroje): MB - MSI P45 Platinum, Graphic card - ZOTAC GeForce 9800GT, CPU - Intel Core2Duo E8400, RAM - Kingston 2x2GB ddr2 (CL4), HDD - Western Digital Caviar Black 500GB sata, zdroj - Eurocase ATX 450 JSP.

po nainstalovani win Vista Ultimate Edition se mi zacal PC samovolne restartovat a ukazovat "blue screen - Dumping physical memory" a pocitat od 0 do 100 a pote se zapl windows. Stava se to nepravidelne, pri jakekoliv cinnosti, i kdyz se s pocitacem nic nedela. Nekdy se restartuje co hodinu a obcas ani jednou za cely den a je jedno jaky program nebo aplikace je spustena.

zkousel jsem preinstalovavat ovladace na MB i na grafickou kartu, dival jsem se na fora, kde meli podobny problem, ale bylo to nejakou nekompatabilitou dvou programu. Zkusil jsem nainstalovat win 7, ale problem stale setrvava. Dal jsem cely pc do servisu, kde delali kompletni testovani, ale zapojili tam svuj HDD a na nic neprisli. Samotnou MB jsem dal take natestovani, take bez problemu. Zkusil jsem jine RAMky, ale stale to stejne. Zkusil jsem dat grafickou kartu do jineho PC a 7 hodin v kuse v zatezi a bez problemu.

Procesor dosahuje max teploty 65 stup. C.

Jinak vsechno ostatni pracuje perfektne.

Nasel jsem clanek o mem zdroji, ze je nebezpecny a nevyhovuje.

dale uz me opravdu nic nenapada...
Diky za pomoc ci radu.

10.08.2010 15:12
příspěvků:2

Cau, jestli to jeste resis, tak se zkus urcite zamerit na ten zdroj. Ja jsem na zacatku testovani stejneho problemu jako Ty. Ale mam to jednodusi, ze jsem vymenil jen paměti a grafickou kartu (mam stejnou jako ty jen ASUS). Ale volal jsem do ALFACOMPu, a tam to tiply na pameti, ale druhy technik rekl prvni zdroj. Takze nevim, jestli se nemam jit sebrat do shopu, koupit zdroj i pameti a uvidi se. Pak už by zbývala jen grafická karta... A tu nespravím.

Jinak dej vědět, jak jsi to nakonec vyřešil. Mějse a ať se daří.

A omlouvám se jestli Ti vadí tykání...

01.05.2012 08:18
příspěvků:48

Zdravím, mám stejný problém který se mi teď stává pořád.

Je to cca tak dva měsíce kdy to začalo dělat, myslel jsem si že je jenom špatně zapojenej disk tak jsem to zkoušel různě zpřeházet a nakonec to ustálo asi na měsíc.

Nedávno jsem čistil počítač (4 dny zpátky) a odpojil disk apod. A teď to opět začalo dělat, v sobotu se mi dokonce vypnul asi 5x.

Jak tak čtu může to být pamětí nebo zdrojem. Nový zdroj mám od vánoc a RAMky jsou asi rok a čtvrt staré, takže je všechno poměrně nové.

Poradí mi někdo co s tím? Díky moc.

Btw: mám zdroj Rasurbo 550W a RAMky jsou od Kingstonu, hyperx 1600 mHz 4GB

01.05.2012 09:00
příspěvků:5 728

Zkus pameti v pc prohodit, respektive jednu vytahnout a pak druhou a zkusit jiny sloty na pameti.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
01.05.2012 10:14
příspěvků:48

Tak nic, nepomohlo. Dal jsem tam i RAMky z druhého počítače a i do jiného slotu a opět mi to teď spadlo. Takže nevím co s tím.

01.05.2012 10:20
ověřen
příspěvků:1 280

nemůžpu být teda vadné sloty na MB ?

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
01.05.2012 10:41
příspěvků:48

To nevím a ani nevím jak to zjistím. Ale je to možný, ta moje základní deska je asi hroznej kšunt, už 2x jsem jí reklamoval. Mám MSI 870A-G54.

01.05.2012 11:50
příspěvků:1 279

Tady to může být opravu čímkoli, pokud máte zájem kontektuje nás a mrknem se na to - pokud se nenajde závada, tak si nic neúčtujeme

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace