Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Blbne mi Wifi router a DSL modem

Blbne mi Wifi router a DSL modem

01.09.2017 08:05
příspěvků:39

Poslední dobou mi začalo blbnout wifi připojení. Na mým iphonu wifi pořád vypadává, začaly se nám sekat videa a wifi už nemá takovou sílu. Volal jsem operátorovi a ten říkal, že by mělo být vše v pořádku.

Druhů problémů může být strašně moc...

Jelikož máme pevnou linku, která se v dnešní době moc nevyužívá, máme DSL modem, který sám o sobě vysílal wifi připojení. Připojení ale nebylo kvalitní,takže nám O2 poslalo přídavný wifi router (je to nějaká šunka od TP-linku). Problem nastal tehdy, když se z ničeho nic začaly objevovat dvě wifiny. Jedna nová a druhá wifi byla vysílaná ze samotného modemu. Po určité době mně to začalo vadit (ani jedna nefungovala dobře), a tak jsem je sloučil do jedné. No jo, jenže mi přijde, že se stále hádají a wifi připojení je víc než špatné. Proto jsem se rozhodl koupit nějaký router nebo modem (moc tomu nerozumím), který by měl v sobě DSL port a zároveň vysílal wifi, a aby to nebyla taková šunka, jako mám teď. Na internetu jsem nic takového nenašel. Stále se mi jen nabízejí obyčejné wifi routery, které ten port nemají.

Vy tomu určitě rozumíte víc a poradíte mi.

Díky moc

01.09.2017 08:26
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.09.2017 10:07
příspěvků:39

No nevypadá to špatně, ale upřimně jsem chtěl něco do 1000,-

03.09.2017 10:25
příspěvků:39

Takhle, jde o to, že všechny tyto routery mají už ADSL. Ten můj je obyčejný DSL. Nevím, jestli je v tom nějaký rozdíl. Vím akorát, že je to asymetrické připojení, při kterém můžou být data přijímací vyšší, než data odesílající. Nevím, jestli to potom bude fungovat. Nerozumím tomu.

03.09.2017 10:39
ověřen
příspěvků:4 972

Zda by to fungovalo ti řekne O2.

Popravdě řečeno, routery za pár stovek podle toho také /ne/fungují.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.09.2017 20:12
příspěvků:39

Jak O2 znám, tak vím, že od toho dají ruce pryč a nebudou tomu rozumět... Napsal jsem jim, ale moc tomu nedávám. Jako nechci, abych to koupil a potom zjistil, že ADSL je úplně něco jiného a nebude to fungovat...

03.09.2017 20:19
ověřen
příspěvků:4 972

Tak je vyměň.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.09.2017 20:25
příspěvků:39

Tak asi máme opravdu ADSL. Ale ta rychlost internetu něco vypovídá... Něco tady nehraje...

03.09.2017 20:30
ověřen
příspěvků:4 972

Obrať se na providera.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.09.2017 13:53
příspěvků:39

Tak O2 mi zdělilo, že je vše v pořádku, a že nám dodávají vynikající připojení. Objednám tedy tento router. Pište mi sem prosím, kdybyste si už dopředu mysleli, že je špatný. Mně se zdá, že je to dobrá střední cesta. Asus je prý dobrá značka modemů.

https://www.czc.cz/asus-dsl-n14u-b1/197378/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Sitove_prvky&utm_term=ASUS_DSL_N14U_B1

08.09.2017 13:57
ověřen
příspěvků:4 972

Zeptej se prodejce, zda tady není chyba - 300 MBps , podle mne je tam 300Mbps, což je osmkrát méně a kupovat něco co neumí 1Gb nemá smysl.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.09.2017 14:05
příspěvků:39

Já si taky myslím, že tím mají na mysli Mbity... Ale k čemu by mi to bylo? Náš internet má normální rychlost stahování 6-8MB za sekundu. 300 je pro mě dostačující.

08.09.2017 14:11
ověřen
příspěvků:4 972

Já ti k tomu víc nenapíšu, mám tu router 300Mbit, ale občas wifi vypadává. Dost často, takže mám kabel. Také připomínám, že ten odkaz je na vrácené, rozbalené zboží.

Na wifi je to někdy O,O nic, ale kabel běží jak má.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.09.2017 14:43
příspěvků:39

Tak to máš download normálně i tak rychlejší, než mám já. Já jsem si to převáděl a zjistil jsem, že bych měl mít nějakých 48Mbitů. Tady jsou tabulky. https://www.jednotky.cz/datova-kapacita/

To se mi do 300 vejde. Ty máš ještě rychlejší net, že jsi s tím měl problém?

08.09.2017 14:47
ověřen
příspěvků:4 972

Já nemám problém s internetem, běží dobře. Mám problém s wifi, protože tyhle krámy routery do tisícovky nic neumí a padá to.

Každý ti poví, že router který neumí 1Gb je k ničemu.

Opravdu se vyplatí koupit router za 2000 než pak denně řešit výpadky atd.

Já vím že jde o prachy a jelikož jsem chudý důchodce, tak jsem zatím místo routeru koupil 5m UTP kabel :-)

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.09.2017 14:54
ověřen
příspěvků:4 972

Nerad tě posílám ke konkurenci, ale tam je člověk který umí poradit víc než já - http://pc-help.cnews.cz/viewforum.php?f=8

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.09.2017 16:57
příspěvků:39

Děkuju za pomoc, ale asi ke konkurenci zbytečně utíkat nebudu. Ne, mně je to celkem jedno. Máme optimální rychlost připojení. Ne moc silné, ne moc slabé. Vím, že kdybych měl tu s 1Gb, bude to lepší, ale řeknu vám to takhle, ta bývalá wifi je stará přes 8 let, a to jsme ji kupovali za 7 stovek a je to nějaká Airlive. Takže jestli koupím nějakou střední třídu od Asusu, nějakej pátek snad vydrží. Snad to bude dobré.

10.09.2017 17:28
ověřen
příspěvků:4 972

Nepochopil si mne...

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace