Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Black Screen poté využití GPU na 100%

Black Screen poté využití GPU na 100%

06.01.2015 20:54
příspěvků:5

Dobrý den, od koupě nové grafické karty (Sapphire R9 290x Vapor-x 8GB) mám problémy. Občas se stává, že během hraní najednou dostanu Black Screen klesnou takty grafické karty, a někdy to napíše, že grafický ovladač přestal pracovat někdy ne. Poté se takty vrátí zpět, ale MSI afterburner a AMD Catalyst centrum hlásí využití grafické karty na 100% a celkově je systém zpomalen (např. přecházení mezi jednotlivými aplikacemi zabere klidně až 5 sekund).

Jen tak naokraj mám ještě druhý problém a to, že když mám připojenou televizi a monitor tak se na jednom nebo druhém (nikdy ne současně na obou) objevuje screen tearing. Jelikož druhou obrazovku (TV) používám hlavně na přehrávání filmů tak je to velice nepříjemné. Jediný způsob jak tomuto zabránit, je vytáhnout kabel od druhé obrazovky z PC. Nicméně to je více problému než užitku.

Velice děkuji za každé rady.

07.01.2015 06:41
ověřen
příspěvků:1 873

Možná by nebylo od věci, kdyby jsi sem hodil, celou sestavu, procesor, desku, zdroj...OS.

A mrkni se do protokolu událostí, výpis problému.

( takhle je to jen o věštění - zdroj, ovladače, grafika ..atd..)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
07.01.2015 14:14
příspěvků:5

i7 950

Sapphire R9 290x Vapor-x 8GB - 14.12 AMD Catalyst Omega

Asus Sabertooth x58
Coolermaster GX750
W7 64bit

07.01.2015 15:38
ověřen
příspěvků:1 873

Pokud to dělá od nějaké update, tak se zkusit vrátit bodem obnovy k tomu datu.

----

Můžeš zkusit odebrat ovladače grafiky, vyčistit registry a nainstalovat znovu popřípadě buď stávající nebo novější, či se vrátit k předchozím.

--

Možná by mohl také pomoci i flash biosu...

-------

Hm, ale myslím si, že může být problém přímo v grafice, jestli není na malinko vyšším taktu, nebo jí nechybí nějaký malinký pidi voltík..

Pokud nic nepomohlo a myslím, že je v záruce tak bych ji reklamoval, ať se v ní vrtají servisáci. ( nestála přece pár šupů .. )

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
07.01.2015 22:37
příspěvků:5

Mám jí už zhruba měsíc a blbla jak při staré instalaci windowsů a driverů tak i po čisté nové instalaci s novými drivery :-(

Reklamovat se mi jí úplně nechce, jelikož nemám žádnou náhradní a vyřízení reklamace trvá 30 dní. Nicméně mi asi nejspíše jiná možnost nezůstane.

Flash Biosu má smysl jen pokud je novější verze že ?

08.01.2015 04:53
ověřen
příspěvků:1 873

Ano pokud to nesedí a je nová verze, ale dle těch údajů by tohle k nápravě asi nevedlo.

-----

Tak jim pošli ta data i s tím popisem a počkej reakci/doporučení.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
08.01.2015 16:13
příspěvků:5

Tak jsem se dočkal jen toho, že mi napsala ať grafickou kartu vyzkouším na jiném PC. Což není možné. Neznám totiž nikoho v okolí komu by se do počítače vešla, nebo měl dostatečně výkonný zdroj.

08.01.2015 16:22
ověřen
příspěvků:1 873

Hm, to jsem si myslel, proto jsem ti sám nepsal ať to zkusíš v jiném pc ..

A pokud napíšeš, že tu možnost nemáš, tak jim ji budeš muset stejně dodat...

Ale jestli jde o navýšení těch mV z těch 1,172V na nějakých 1,19 nebo 1,2 V, ale k tomu by bylo třeba i dané pc.

.....

Popřípadě počkej co k tomu řekne ještě někdo znalý taktování ...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace