Úvod > Fórum > Software > Linux všeobecně > Ake boli vase zaciatky z linuxom?

Ake boli vase zaciatky z linuxom?

24.11.2008 08:34
příspěvků:4

Caute akym linuxom ste zacinali a kolko casu ste zos zaciatok travili a aky bol prvy dojem z linuxu mali ste problem prechodu z windowsu na linux?

25.11.2008 22:10
moderátorověřen
příspěvků:282

Ja zacinal myslim na mandrake ted se to jmenuje jinak, ale ted uz par let pouzivam suse a jsem +- spokojen. Je jasny ze tu neni vse co na windows, neco me tu obcas schazi ale pokud delam to co delam je lepsi mit linux nez windows.

20.02.2011 12:22
příspěvků:30

Též jsem začínal na Mandrake.A pak jsem začal zkoušet různé distribuce až jsem skončil u Ubuntu..Věřte mi že to kolikrát nebylo lehké.Už jsem to chtě víckrát zabalit ale jsem člověk zvědaví tak jsem se vždy vrátil k linuxu a zkoušel to dál.Tady je potřeba trpělivost a pak je výsledek jasný,potom zjistí člověk kde dělal chyby a hlavně musí požívat google bez toho se někdy opravdu neobejde..Jinak Linux je nádherný operační systém je pravda že ho používám spolu z windows,protože windows jsem zakoupil z počítačem tak by bylo škoda ho nepoužít taky.Tak teď můžu porovnávat ty to dva systémy mezi sebou a věřte Linux je rychlejší než moje XP a stabilnější..

Frejda
20.02.2011 12:28
příspěvků:1 920

S potěšením instaloval ubuntu, a po té rychle odstranil. Vyrůstal jsem na Windowsu, tak na něm zůstanu. Problém jsem měl tedy pořádný.

20.02.2011 12:47
příspěvků:30

<fieldset><legend>Wojta</legend>S potěšením instaloval ubuntu, a po té rychle odstranil. Vyrůstal jsem na Windowsu, tak na něm zůstanu. Problém jsem měl tedy pořádný.

Pravě to je ono víš kolikrát už jsem byl nasranej .Jednou mi nešla grafárna a pak zase zvukovka když to jsem vše dál do kupy tak jsem potom zprovoznil tv kartu a ono to vše kleklo.Tak jsem musel začít znova a nevzdal jsem to. A teď je to pro mě hračka všechno zprovoznit. Jsem rád že jsem to nevzdal...

Frejda
20.02.2011 12:58
příspěvků:1 920

Jo, mě nefungoval kurzor myši, ale jediný, co mě překvapilo, jak mám na notebooky tlačidlo FN a pomocí něj můžu zesilovat a zeslabovat zvuk, to tam šlo, Na windowsu ne!

20.02.2011 13:06
příspěvků:30

<fieldset><legend>Wojta</legend>Jo, mě nefungoval kurzor myši, ale jediný, co mě překvapilo, jak mám na notebooky tlačidlo FN a pomocí něj můžu zesilovat a zeslabovat zvuk, to tam šlo, Na windowsu ne!

Právě něco jde a něco zas ne.Ale google je hodný strejda pro Linuxáky..

Frejda
20.02.2011 15:22
moderátorověřen
příspěvků:282

Ja vzpominam, ze jsem jako prvni zkousel red hat. Samozrejme to neslo, mel jsem prilis "novou" grafickou kartu. V dobach pred 10 lety ten linux nebyl fakt moc dobrej na tyhle veci. Rady typu nainstaluj si tam novejsi xfree byly tehdy opravdu ku prospechu

Prvni pouzitelnej linux, ktery jsem zacal pouzivat trvale byl Mandrake (pozdeji ho prejmenovali na pro cechy nicmoc znejici mandriva), nasledovalo suse u ktereho jsem dodnes. Ale nove verze suse jsou uz opet takove, me proste nesedi. Takze se poohlizim po nahrade.

Po necem co by umelo sifrovany disk v zakladu a melo to odladeny xfce4 nebo kde3 bez efektu. Kde 4 me vubec nesedlo a sifrovanej disk co sem zakladal v opensuse 11.0 me 11.3 uz nechce prijmout.

21.04.2011 18:01
ověřen
příspěvků:430

Mandriva, KDE, Hry, no bylo to strašně pomalý a ve finále jsem ho pustil jen párkrát Pak Debian, pokus o Gentoo a teď Ubuntu

little_wolf
22.04.2011 07:52
moderátorověřen
příspěvků:282

Ja si ted porizoval "netbook" , defautlni win 7 sem tam chtel nechat ale po zjisteni kolik balastu tam je a nema to cisty instalacky jsem se rozhodl ze tam hodim linux. Hodil jsem open suse 11.4 a xfce a jede vyborne. Wifi ok, pripojeni pres nokii taky ok takze idealni stroj na navstevy serveru. (v KDE 4 me wifi neslo, maj nejakej spatnej knetwork manager)

26.09.2013 13:19
příspěvků:25

dojem: přišlo mi to na linuxu takové jednodušší, účelnější. (KDE) po najetí zase na windows windows připadne přeplácaný, pomalý, neefektivní

http://InstantCpanelHosting.com/cz/ Hosting od 10kč/měs., Server od 80kč/měs.. http://CeskeForum.com
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace