Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Koupě WIN 10 Pro vs WIN 11 Pro

[VYŘEŠENO] Koupě WIN 10 Pro vs WIN 11 Pro

Dotaz vyřešen reakcí: 26.05.2022 03:28

24.05.2022 20:01
příspěvků:3

Zdravím, mám takový dotaz, na který jsem nenašel nikde odpověď. Uvažuji o koupi legální licence WIN 10 PRO, ale s tím, že bych licenční klíč využil rovnou na instalaci WIN 11. Tím, že je update systému od Microsoftu zdarma, tak by to mělo dle mého fungovat a tak mi nedává smysl kupovat přímo licenci WIN 11, když je dražší. U mého NTB, kde byli licencované Windows 10 Pro už na desce jsem také udělal čistou instalaci přímo z bootovacího USB na WIN 11 a vše se nainstalovalo s aktivní licencí na novější verzi Windows. Z tohoto hlediska mi napadlo udělat to stejným způsobem u mého stolního PC, kde však žádný licencovaný klíč na desce není. Dává tenhle postup smysl? Případně neřešil to někdo podobným způsobem? Případně prosím o vysvětlení důvodů proč by to nefungovalo. Děkuji

26.05.2022 03:28
příspěvků:92

Ano na W11 jde použít klíč W7-W8-W8.1-W10.

28.05.2022 17:11
příspěvků:3

Díky za reakci. Mám od známého, který je ijťák, informaci, že klíč jde použít pouze tehdy, pokud na nějakém PC proběhne oficiální update na novější verzi Windows, jinak to prý fungovat nebude. Souvisí to údajně s tím, že Microsoft na jejich serverech u jednotlivých product key hlídají verze WIN, a podle toho to buď jde nebo nejde použít rovnou na čistou instalaci. Ale jak píšu je to jen další info, takže to asi zkusím přes licenci WIN10 a uvidíme.

28.05.2022 17:11
příspěvků:3
popop | 26.05.2022 03:28

Ano na W11 jde použít klíč W7-W8-W8.1-W10.

Díky za reakci. Mám od známého, který je ijťák, informaci, že klíč jde použít pouze tehdy, pokud na nějakém PC proběhne oficiální update na novější verzi Windows, jinak to prý fungovat nebude. Souvisí to údajně s tím, že Microsoft na jejich serverech u jednotlivých product key hlídají verze WIN, a podle toho to buď jde nebo nejde použít rovnou na čistou instalaci. Ale jak píšu je to jen další info, takže to asi zkusím přes licenci WIN10 a uvidíme.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace