Úvod > Fórum > Hardware > Výběr routeru / Mesh - prosím o radu

Výběr routeru / Mesh - prosím o radu

05.04.2021 18:02
příspěvků:1

Ahoj,

chtěl jsem se tu poradit ohledně výběru routeru / Mesh systému do domu.

Problém: Nyní mám 10 let starý router na malý 2 podlažní dům (100m2), který chci vyměnit. Výhledově do 2-3 let se budu stěhovat do 2 podlažního domu s betonovým stropem a rozlohou každého podlaží cca 150m2, bez síťových rozvodů, s vývodem WAN do středu druhého podlaží a internetové připojení bude vždy pod 100Mbs (optika ani telefon kabel nejsou a nebudou)

Chtěl jsem se zeptat, co doporučíte za řešení koupě routeru / Mesh s výhledem, aby se dal použít po stěhování a nemusel jsem kupovat nic nového, maximálně dokoupit nějaký satelit?

Mě napadlo:

1) TPlink Archer AX 20 - po stěhování řešit problém znovu

2) Deco M9 2 jednotky - po stěhování to mít jako páteř (tri-band) a k tomu pak dokoupit satelity s Wifi6

3) Deco AX20 - po stěhování koupit něco jiného na páteřní síť a toto použít jako satelit

Případně něco jiného by jste doporučili ?

06.04.2021 20:00
příspěvků:5 728

osobně bych ty 2-3 roky počkal. Wifi6 je novinka a ještě je to celkem drahý, za 2 roky bude cena jinde.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace