Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Nová sestava nebootuje (Ryzen 5 + X570), deska svítí

Nová sestava nebootuje (Ryzen 5 + X570), deska svítí

18.10.2020 12:23
příspěvků:1

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu, kde hledat problém s nově sestaveným PC, které vůbec nechce naběhnout.

Seznam komponent (vše nové, vybaleno z nerozbalených krabic):

CPU: AMD Ryzen 5 3600XT
Chladič CPU: SCYTHE Mugen 5 Rev.B
MB: ASUS ROG Strix X570-E Gaming

RAM: HyperX FURY DDR4 32GB (Kit 2x16GB) 3200MHz CL16

PSU: Seasonic FOCUS PX-750W
GPU: MSI GeForce GTX 1650 GAMING X 4G

SSD: Samsung SSD 970 EVO PLUS 500GB MZ-V7S500BW

Case: Fractal Design Define 7
Opt. mechanika: ASUS DRW-24D5MT

Komponenty jsou zapojeny správně, několikrát kontrolováno. Po zapnutí zdroje se rozsvítí RGB standby podsvícení desky, ale jinak je vše komplet mrtvé, pc nelze zapnout, nerozběhne se ani jeden větrák, nebootuje BIOS. USB přední (na casu) je pod proudem. Zkoušel jsem následující diagnostické postupy:

1) Zdroj samotný (mimo sestavu) při kontrolním spuštění funguje, resp. roztočí se jeho větrák. Výstupní hodnoty jsem zatím neměl možnost změřit.

2) Update BIOS přes USB na nejnovější dostupnou verzi (zadní USB na I/O blikalo po dobu updatu). CPU ale je podporováno i původním BIOSem.

3) Několikrát vymazáno CMOS (vyjmutím baterie i spojením jumperů na desce).

4) Prostřídání RAM a slotů, zkouška RAM modulů jednotlivě i po zapojení do dual channel).

5) Kontrola instalace CPU, čistoty pinů i socketu. Pasta nikam nepřetekla.

6) Zapojení větráků v casu přes Fractal Nexus 2 rozbočovač i napřímo do desky.

7) Spojení jumperů Switch Button na desce k vyloučení hardwarové vady tlačítka casu.

8 ) Vyjmutí všech komponent a zkouška zapojení samotné desky + zdroje mimo case, deska svítí standby RGB, jinak žádná Q-LED ani diagnostické OLED nic nezobrazuje. Po instalaci CPU +chladiče totéž, ani jedna LEDka, nic mimo RGB. Po instalaci RAM totéž.

Jsem v koncích, nenapadá Vás, co ještě vyzkoušet?

Inkompatibilitu MB a CPU je možné vyloučit. Možná inkompatibilita MB vs RAM? Na stránkách desky tato konkrétní RAM není uvedena mezi QVL. Nebo vadný procesor? Zdroj?

Poraďte prosím, už mě opouští zbytky trpělivosti..

01.11.2020 10:08
moderátorověřen
příspěvků:537

Zkusil bych minimalni konfiguraci. TJ bez graficke karty s integrovanou grafikou. Nicmene se divam ze tam asi neni, takze teoreticky tam hodit nejakou slabou (overenou funkcni) grafiku a uvidelo by se.

Samozrejem neni od veci to reklamovat ale pokud to clovek koupi v komponentech tak ani nevi co reklamovat.

správce PCforum.cz, provozovatel http://rychlost.cz , http://www.netstranky.cz - vše co píšu je bez záruk :) to jak si s tím naložíte je zcela na vás
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace