Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Externí disk není vidět v PC

Externí disk není vidět v PC

22.04.2020 09:35
příspěvků:3

Ahoj, mám externí disk ADATA classic CH94 (500gb), a mám problém v tom, že doposud byl jen v TV kde funguje, ale po připojení k PC se mi nezobrazuje v tento počítač, PC ho načítá, je i ve správci disků, není označený, a nemá tam napsaný formát ( takovýto NTFS apod), stav je v pořádku, zajímavé je, že ukazuje volné místo 100%, ikdyž je tam nahráno plno filmů. Když kliknu pravým, tak je tam jen nápověda a odstranit svazek. Na toto téma je plný google, ale nenašel jsem nikde přesně můj problém, můžete me na to klidne odkazat, aby se to neresilo porad dokola. Děkuji.

22.04.2020 11:39
ověřen
příspěvků:2 090

TV si formátuje HDD ve vlastním systému, takže ho v PC nespustíš. To, co na něm máš nahrané, přehraješ jen na příslušné TV. Pokud ho dáš do PC, musíš ho naformátovat, ovšem přijdeš o všechna data, která jsi tam z TV nahrál.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.04.2020 13:38
příspěvků:3

Díky, zkusím

23.04.2020 11:18
příspěvků:3
satam | 22.04.2020 11:39

TV si formátuje HDD ve vlastním systému, takže ho v PC nespustíš. To, co na něm máš nahrané, přehraješ jen na příslušné TV. Pokud ho dáš do PC, musíš ho naformátovat, ovšem přijdeš o všechna data, která jsi tam z TV nahrál.

Ještě dotaz ohledně formátování, jak to naformátuju, když to není vidět? a když ho naformátuju na pc, budu ho videt na tv? potřeboval bych obojí :-D

13.05.2020 14:33
příspěvků:4

Naformátuješ ho predsa v diskmgmt.msc. Po naformátovaní ho v TV budeš vidieť ale nebude sa dať naň nahrávať, lebo ako už bolo spomenuté vyššie TV ma vlastný formát. Ak ho chceš používať v PC aj v TV tak vytvor 2 oddiely a jeden naformátuj v PC a druhý v TV.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace