Úvod > Fórum > Software > Linux všeobecně > Nefunkční wifina v Linuxu - instalace ovladačů.

Nefunkční wifina v Linuxu - instalace ovladačů.

21.01.2019 16:47
příspěvků:14

Dobrý den.

Vlastním několik bootovačů Linuxu - jedná se o LIVE verze Mintu, Ubuntu, openSUSE, Fedory a Debianu.

Ani v jedné distribuci mi nefunguje interní wifi Broadcom NB HP Compaq 6730s.(s Windows 7 X86)

Pouze v distribuci Kali wifi funguje. Ale pouze v této. V těch všech ostatních nikoliv.

V ostatních distribucích se systém tváří, jako by v hardware PC nebyla wifi síťová karta Broadcom standardu b/g vůbec přítomna, Linux ji prostě nevidí, přehlíží, ignoruje, nevím ?

Zajímavé je, že zapůjčený externí wifi USB modul Tena standardu b/n mi ve všech distribucích (kromě Debianu) fungoval. Můj rovněž externí USB modul D-LINK nefungoval rovněž vůbec. Taktéž standard b/g

Bylo mi doporučeno použít wpa_supplicant v příkazové řádce (terminálu) Linuxu a použít win ovladače k wifi kartě.

Podařilo se mi "najít" terminál a spustit wpa_supplicant,

avšak tento příkaz, nebo program vyžaduje velmi rozsáhlou synaxi - parametry.

Neumím tento "příkaz" použít.
Konkrétně:

Wifi adaptér Broadcom potřebuje ke své činnosti ve Win dva ovladače:

vwifibus.sys a BCMWL6.SYS, které jsou win ovladači - údajně se dají

i v linuxu použít právě pomocí wpa_supplicant.

Tyto ovladače mám v umístění (pro snadné nalezení) na

c:/linux (tento adresář na kořeni disku c) - samozřejmně že je také ve složce c:/windows/system32/drivers

Nyní k vlastní otázce:

S jakou synaxí (parametry) mám tedy použít wpa_supplicant tak, aby linux akceptoval interní wifinu a mohl bych tak mít přístup k internetu:

tedy :
1. Boot (USB, Linux Live)

2. spustit Terminál (příkazovou řádku v Linuxu)

3. a napsat:
wpa_supplicant a ?????????????? (Co ?)
opakuji drivery v umístění c:/linux
Děkuji.
S pozdravem Radim Huczala.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace