Úvod > Fórum > Software > Ostatní > Střih v HEVC bez rekomprese.

[VYŘEŠENO] Střih v HEVC bez rekomprese.

Dotaz vyřešen reakcí: 05.02.2020 14:40

29.05.2018 13:11
příspěvků:65

Zdravím.

V PC jsem přešel na záznam z PCI-e karty DVB-T2. A nastal problém s vystřihováním reklam bez rekomprese.

Záznam má parametry (MediaInfo):
Formát : MPEG-TS
Formát : HEVC
Formát/ : High Efficiency Video Coding
Format_Profile : Main@L4.1@Main
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 50,000 FPS
Formát zvuku : AAC

Zkusil jsem toho dost a bud odmítají HEVC, nebo ignorují zvukovou stopu.

Ideální by bylo VideoReDo TVSuite V5 s podporou HEVC. Ale neexistuje.

Adobe Premiere Pro CC 2017
Adobe Media Encoder
Sony Vegas 13
Cyberlink PowerDirector 13 Ultra
Final Cut Pro X
Avidemux 2.7

Používá někdo nějaký soft bez rekomprese?

Na ukázku 41 vteřin záznamu (29MB).
-----------
Díky za tipy.

moderace: vymazan odkaz
17.06.2018 15:03
příspěvků:221

Zdravím,

mám stejný problém. Napsal jsem do firmy VideoRedo s otázkou kdy bude verze 6 s podporou H.256 HEVC. Dostal jsem odpověď, že do konce června by měla vyjít minimálně beta verze VideoRedo TV Suite 6. Pokud si teď koupím verzi 5 tak dostanu zdarma aktualizaci na verzi 6. Také chtěli poslat vzorky pořadů v T2 vysílání aby je mohli vyladit s programem. Prý jich mají hodně z Německa, ale z Čech žádné. Tak jsem jim je poslal. S tímto programem jsem naprosto spokojený je velmi rychlý, nezatěžuje téměř procesor na rozdíl od jiných programů, má Českou lokalizaci a pořady se dají uložit do hodně formátů (kontejnerů).

Ještě jsem zkoušel jeden program, TMPGEnc MPEG Smart Renderer 5,

také je rychlý, ale není v Češtině.

04.07.2018 08:31
příspěvků:1

Dobrý den, pro vystříhání reklam, úpravu začátků a konců u materiálů z DVB-T2 HEVC používám program XMEDIA RECODE. Je to freeware. Nastavení: obraz - kopírovat. V programu vyberu úseky, které chci zachovat.Po ukončení uložené úseky spojím programem AVIDEMUX ( Soubor - Append, výstup COPY). Vše je bez rekomprese, tedy velmi rychlé a zadarmo.Vhodné pro občasné použití.

04.07.2018 17:39
příspěvků:221

Tak to je zajímavé. Nevěděl jsem, že na vystříhání reklam v H.256 kodeku je nějaký program zdarma. Mám ConvertXtoVideo, tam to trvá 25 minut. Koupil jsem si také VideoReDo TV Suite 5, tam vystřižení reklam a uložení trvá 2 minuty. Zatím neumí kodek H.256. Jak jsem dnes zjistil tak už by do týdne měla vyjít verze nebo beta verze 6 a ta už HEVC umí. Koupil jsem si VRD TV Suite 5 protože jsem převáděl DVD do MKV a VRD si s tím poradil velice dobře.

07.10.2018 20:33
příspěvků:65

To mi už odpověděli kdesi v červnu že za 10 dní bude šestka s HEVC. Uběhlo pomalu 1/2 roku a stále nic. Aspoň ne na oficiálních stránkách.

08.10.2018 06:02
příspěvků:221

Dobrý den,

ano byl jsem to já a opakoval jsem to co mi Dan Rosen, zřejmě majitel firmy, odpověděl do emailu na můj dotaz. Email mám schovaný. Od té doby sleduji fórum VideoRedo a zoufale čekám, kdy konečně vyjde verze 6, protože už mám nahranou dobrou stovku filmů, kde potřebuji vystříhat reklamy. Přidávali do verze 6 funkce, které tam původně neměly být, proto to zdržení. Podle toho co firma sděluje na fóru to vypadá, že už šestku brzy vydají, i když zatím jako beta verzi. Odkaz: https://videoredo.net/msgBoard/index.php?threads/any-news-on-developments-or-timing-in-regard-to-v6.36542/

https://videoredo.net/msgBoard/index.php?threads/hevc-h-265.35897/

06.11.2018 12:49
příspěvků:221

Dobrý den,

dnes jsem psal do VideoReDo a ptal jsem se kdy vyjde verze 6. Dostal jsem odpověď, že do konce tohoto měsíce. Tak snad už dodrží slovo.

27.12.2018 07:17
příspěvků:65

Srandisti. To už několik měsíců odpovídají v @ že do konce měsíce...

Kdyby aspoň neslibovali. A kdyby byla aspoň nějaká schopná náhrada.

27.12.2018 08:40
příspěvků:221

Také mi to přijde hodně jako neúcta k zákazníkům. Pořád samé sliby a pak mlčení. Už ani neodpovídají na podobné otázky ve fóru. Jeden ze slibů byl, že vydají VideoReDo 6 během roku 2018.

Buď se jim tam něco nedaří zprovoznit anebo to blokuje někdo ze shora. Zjistil jsem, že jsou jenom částí nějaké velké společnosti.

Co jsem četl tak v USA vysílají v HEVC H.265 teprve od listopadu 2018 a to ještě dobrovolně jenom některé společnosti. Povinně to mají mít snad až za dva roky.

27.12.2018 20:29
příspěvků:65

Tak mi dneska kupodivu odpověděli za 3 hodiny a už neslibují.

(translator)

Je mi líto, že to trvalo déle, než jsme očekávali. H.265 je složitý formát a není snadné dělat to, co děláme (inteligentní úpravy) v tomto formátu. Snažíme se také přidat více produktů do produktu, aby bylo pro zákazníky se sídlem v USA, kde se H.265 v současné době nepoužívá v žádném případě, přesvědčivější. Nemohu nabídnout žádný definitivní časový rámec pro to, kdy bude verze V6 propuštěna.

27.12.2018 21:38
příspěvků:221

Aspoň jsou konečně upřímní. Škoda, že to neřekli dřív, mohl jsem se zařídit jinak a koupit místo VideoReDo TV Suite 5 třeba, TMPGEnc MPEG Smart Renderer 5. Teď už můžu jenom čekat.

15.01.2019 07:39
příspěvků:1
rml | 04.07.2018 08:31

Dobrý den, pro vystříhání reklam, úpravu začátků a konců u materiálů z DVB-T2 HEVC používám program XMEDIA RECODE. Je to freeware. Nastavení: obraz - kopírovat. V programu vyberu úseky, které chci zachovat.Po ukončení uložené úseky spojím programem AVIDEMUX ( Soubor - Append, výstup COPY). Vše je bez rekomprese, tedy velmi rychlé a zadarmo.Vhodné pro občasné použití.

Dobrý den, program používám také jen pro vystřižení reklam. Víte jak do výstupního souboru dostat zvukovou stopu s 5tikanálovým zvukem, nebo (ideálně) ponechat všechny zvukové stopy jako v originále? V sekci "Zvuková stopa" k položce "Mód" mám jen volbu "Převést", volba "Kopírovat" se mi nezobrazuje. Díky.

15.01.2019 12:33
příspěvků:221

Dobrý den,

v XMedia Recode v záložce zvuková stopa, ve zdrojovém videu dvakrát poklepete na všechny zvukové stopy, které chcete a oni se přenesou doprava do výstupu. A v položce kanály vyberete 5.1 zvuk. Pak kliknete na přidat a převést.

15.01.2019 13:38
příspěvků:221

Ještě dodávám, že 5.1 zvuk je třeba přidat pro každou stopu zvlášť.

15.01.2019 15:47
příspěvků:3
danton3 | 29.05.2018 13:11

Zdravím.

V PC jsem přešel na záznam z PCI-e karty DVB-T2. A nastal problém s vystřihováním reklam bez rekomprese.

Záznam má parametry (MediaInfo):
Formát : MPEG-TS
Formát : HEVC
Formát/ : High Efficiency Video Coding
Format_Profile : Main@L4.1@Main
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 50,000 FPS
Formát zvuku : AAC

Zkusil jsem toho dost a bud odmítají HEVC, nebo ignorují zvukovou stopu.

Ideální by bylo VideoReDo TVSuite V5 s podporou HEVC. Ale neexistuje.

Adobe Premiere Pro CC 2017
Adobe Media Encoder
Sony Vegas 13
Cyberlink PowerDirector 13 Ultra
Final Cut Pro X
Avidemux 2.7

Používá někdo nějaký soft bez rekomprese?

Na ukázku 41 vteřin záznamu (29MB).
-----------
Díky za tipy.

Výborný program na střih záznamů z TV ve formátu HEVC je

TMPGEnc MPEG Smart Renender 5. Nevím proč, ale nefunguje zvuk

ve formátu MPEG 4-AAC (např. TV Prima a další).U České TV, kde je zvuk Dolby Digital pracuje bez problému a neskutečně

rychle. Např. TV ART má zvuk ve formátu Dolby Digital i

MPEG 4-AAC a fugují oba. Přitom ve specifikaci programu je MPEG 4-AAC uveden. Mám trial verzi, ale tím to asi nebude,

ostatní funkce jsou bez problému. Doporučuji vyzkoušet.

Osvědčil se mi program iSkysoft iMedia Converter, který je

velmi rychlý, bezproblémový, ale stříhání je zdlouhavější, zvláště když je vloženo více reklam. Taky doporučuji vyzkoušet. Zdravím všechny experimentátory a těším se na vaše

reakce.

15.01.2019 18:13
příspěvků:221

Dobrý den, program TMPGEnc MPEG Smart Renender 5 jsem zkoušel. Je dobrý, ale nemá českou lokalizaci. Nakonec jsem se rozhodl koupit VideoReDo TV Suite 5. Měla přijít zdarma aktualizace na novou verzi, žel se jim zatím nedaří V6 zprovoznit. iSkysoft iMedia Converter jsem zkoušel, nepřišel jsem na to jak vystřihnout reklamu na konci filmu a návod jsem nenašel. Tu spoustu filmů co mám, bych v tom stříhat nechtěl. Tak jsem ho odinstaloval. Občas nějaký program vyzkouším, na VideoReDo žádný program zatím nemá. Takže čekám na aktualizaci.

18.01.2019 15:51
příspěvků:3

Střih na konci je následující: Žlutou rysku (nevím jak posuvník nazvat) přesunete na místo střihu, potom CUT (střih)

kliknete na část za ryskou a kliknete na DELETE (smazat), tato část už nebude v projektu.

18.01.2019 17:30
příspěvků:221

Děkuji za informaci, povedlo se mi to. Program umí TS jenom převádět do jiného kodeku H.264, 24 snímků za vteřinu, to nepotřebuji. Zkušební verze převede jenom 30 minut filmu asi za 13 minut, to je u celého filmu skoro 40 minut. Moc dlouhé pro mé potřeby. Někomu to může vyhovovat.

26.01.2019 22:12
příspěvků:3
bigrudolf | 15.01.2019 15:47

Výborný program na střih záznamů z TV ve formátu HEVC je

TMPGEnc MPEG Smart Renender 5. Nevím proč, ale nefunguje zvuk

ve formátu MPEG 4-AAC (např. TV Prima a další).U České TV, kde je zvuk Dolby Digital pracuje bez problému a neskutečně

rychle. Např. TV ART má zvuk ve formátu Dolby Digital i

MPEG 4-AAC a fugují oba. Přitom ve specifikaci programu je MPEG 4-AAC uveden. Mám trial verzi, ale tím to asi nebude,

ostatní funkce jsou bez problému. Doporučuji vyzkoušet.

Osvědčil se mi program iSkysoft iMedia Converter, který je

velmi rychlý, bezproblémový, ale stříhání je zdlouhavější, zvláště když je vloženo více reklam. Taky doporučuji vyzkoušet. Zdravím všechny experimentátory a těším se na vaše

reakce.

Program TMPGE MPEG Smart Renderer pravděpodobně, nebo skoro určitě zatím nepodporuje audio MPEG 4 HE-AAC, který používají v TV HEVC nestátní provozovatelé (Prima, Nova...). Na tento problém byl učiněn dotaz jiného uživatele na fóru výrobce, žádné vyjádření tam zatím není.

02.04.2019 16:09
příspěvků:65

Tak co říkáte na nový VideoRedo TV Suite V6 (H.265)?

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace