Úvod > Fórum > Ostatní > PCForum.cz > Svévolný restart počítače

Svévolný restart počítače

28.12.2017 13:06
příspěvků:11

Hezký den přeji vám. Mám dotaz jakožto laik v rámci Pc. A sice, je tomu měsíc, co se system win 10, sám restartuje a já netuším proč a za další mě to rozčiluje.Navíc jsem dva dni zpátky jsem nastavil vypnutí samovolného restartu a přesto k němu dnes došlo. Tady dávám v příloze obrázek chyby a v té se nevyznám. prosím o vaší pomoc. Jo a ještě se stává, že po zapnutí Pc mě naskočí obrazovka s texty a dole stojí toto ,,Erorr fun CPU,,. Děkuji vám za váš čas při odpovědi.

28.12.2017 13:26
ověřen
příspěvků:4 972

Pravděpodobně správně nefunguje větrák na CPU, ten se přehřívá a restartuje.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.12.2017 15:16
příspěvků:11

Děkuji vám za odpověď, podívám se na netu po novém a silnějším větráku. Hezký den.

28.12.2017 15:17
ověřen
příspěvků:4 972

Nejde o to aby byl silnější, ale aby se také točil.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.12.2017 19:51
příspěvků:11

No to je právě na tom to zajímavé, že on se točí, tak nechápu,kde je problém. Zkusím zítra odpojit větrák a zkontrolovat pasta mezi chladičem a procesorem. No zdroj se mě zdá, že jede dobře, tam by problém být neměl.

29.12.2017 09:52
ověřen
příspěvků:4 972

Dle mého názoru se CPU přehřívá, zkus ten nový chladič.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.12.2017 09:53
příspěvků:11
saturnin530 | 28.12.2017 19:51

No to je právě na tom to zajímavé, že on se točí, tak nechápu,kde je problém. Zkusím zítra odpojit větrák a zkontrolovat pasta mezi chladičem a procesorem. No zdroj se mě zdá, že jede dobře, tam by problém být neměl.

Opravu tomu nerozumím, pro mě to píše CPU Fun Error!! Když větrák se točí, budu muset fakt koupit nový.

29.12.2017 09:54
ověřen
příspěvků:4 972

Nechápu proč se opakuješ? Kup nový, přepastuj a uvidíš.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.12.2017 10:54
ověřen
příspěvků:2 090

Určitě ti nepíše "Srandovní chyba CPU" To je totiž význam tvého "CPU Fun Error"!

Nemáš náhodou ventilátor CPU zapojený v jiném konektoru, než "CPU FAN"? Pak to zákonitě musí hodit chybu větráku CPU a vypínat/restartovat.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
13.01.2018 08:07
příspěvků:5

SpeedFan , CPU-Z
zkontrolujte teplotu procesoru

31.10.2019 10:43
příspěvků:1

No mě se občas PC restartuje samo od sebe a chyby to nehází , tak nevím v čem je zakopaný pes. Vše mám zapojeno jak má být a přesto se občas restartuje.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace