Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > zvuková karta a 5.1 repráky

zvuková karta a 5.1 repráky

24.12.2012 17:46
příspěvků:22

Zdravím,

koupil jsem si repráky Logitech x-530 ... po zapojení mi nehrají 2 reproduktory (zadní) ... respektive, když zapnu mp3 hrají 2 repráky + subwofer, ale když dám v nastavení ve windows test repráků "zatůtají" všechny. Na internetu už jsem našel, že moje zvuková karta sice podporuje 5.1, ale musí ten soubor už obsahovat 5.1 zvuk, karta to neumí do tohoto formátu převést.

Mám integrovanou zvukovku v téhle základní desce (http://www.czc.cz/gigabyte-ga-870a-usb3-amd-870_3/90962/produkt) a chtěl jsem se zeptat, jestli by jste mi někdo neporadil nějakou zvukovou kartu, která umí obyčejný zvuk do 5.1 převést a kterou bych mohl koupit a připojit k téhle základní desce popř. i jak. Díky

edit: popřípadě mě teď napadlo estli neexistuje nějaké softwarové řešení...

25.12.2012 07:11
příspěvků:3

Zdravím,

měl jsem podobný problém (v základní desce byl jen jeden jack) odkoupil jsem tuto kartu

http://www.czc.cz/genius-sound-maker-5-1/86966/produkt?q-category-id=ds6cs3m70oitqajdr8t3rgot54 a vše šlape jak má

25.12.2012 07:27
příspěvků:22

a co tahle?

http://zvukove-karty.heureka.cz/creative-sound-blaster-x-fi-xtreme-audio-pci-express/specifikace/

ja tomu moc nerozumím a nerad bych koupil něco co mi bude k ničemu, takže se chci zeptat, jestli tahle karta má tu funkci, že převede jakýkoli zvuk do prostorového a jestli mi pujde připojit do počítače. Díky

25.12.2012 18:22
příspěvků:5 728

zadna karta neumi prevest 2.0 do 5.1. ovladace to nektere zvladnou, schvalne zkus prostourat nastaveni zvukovky. Jinak, jestli ti jde napr. jen o mp3 a ne youtube, tak winamp si s tim poradi.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
25.12.2012 21:36
příspěvků:22

Integrovana karta nedokaze udelat prostorovej zvuk, zadne takove ovladace k ni nejsou. Winamp sice dokaze prevest sterou do 5.1 ale pouze tqo, ze zadni hrajou to same co predni repraky. A taky bych chtel ten prostorovej zvuk i ve hrach a tak. Jen potrebuju aby mi nekdo potvrdil, ze ta zvukovka co jsem nasel mi pujde pripojot k moji zakladni desce a ze je schopna(pomoci ovladacu, samosebou) delat prostorovy zvuk.

25.12.2012 22:00
ověřen
příspěvků:206

Otevři panel realteku, a tam je někde k odfafknutí aby se používaly všechny repráky ikdyž zvuk je jen pro 2, nekupuj zvukovku, je to zbytečné.

prostorový zvuk tak inte. zvukovka umí. Ve hrách si nastav 5.1, případně EAX. A u filmu v přehrávači to samé.

e: jo a ještě: hudba byla co vím vždy jen pro stereo

z 2.0 nejde 5.1, to by sis musel udělat svoje zvukové stopy nahrané 6 mikrofony, za par statisic

26.12.2012 13:32
příspěvků:22

Vy me asi porad nechapete. Mam 5.1 repraky, a protoze mam integrovanou zvukovku nahovno, tak mam zvuk stejny, jako bych mel stereo repraky 2.0. Ve hrach, filmy, youtube, winamp proste vsechno. Na youtube mi jedou jenom 2 2 repraky, to samy ve hrach, jenom winamp prehrava diky pluginu pres vsechny repraky, jinak sou ty zaeni uplne ticho. V nastaveni realteku nic neni. Mohl by mi konecne nekdo, kdo tomu opravdu rozumi rict, jestli ta zvukovkw, co jsem nasel, pujde pripichnout k moji zakladni desce? Diky

26.12.2012 21:24
příspěvků:5 728

Rozumime ti. Pokud hudba neni nasamplovana v 5.1 tak ti VZDY pojede zvuk jen na predni repro (pokud nebudes pouzivat napr winamp). Hry to stejny, tam se musi ta podpora 5.1 nastavit, defaultne vsechny hry jsou nastaveny na 2.0.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
27.12.2012 07:54
příspěvků:22

fajn, co tedy potom znamena tohle v popisu té karty...

"X-Fi CMSS-3D rozšiřuje stereo hudbu a filmový zvuk do ohromujícího prostorového zvuku"

?

12.01.2013 13:45
ověřen
příspěvků:206

<fieldset><legend>suchla12</legend>fajn, co tedy potom znamena tohle v popisu té karty...

"X-Fi CMSS-3D rozšiřuje stereo hudbu a filmový zvuk do ohromujícího prostorového zvuku"

?


něco jako funkce ve winampu ...

stáhni nové ovladače pro zvukovku, ta možnost aby se zvuk pustil do 5.1 tam je.. už jsem to nastavoval milionkrát, tak vím že to tam je. Jinak je třeba v každé hře nastavit že máš 5.1, +ještě v ovládacích panelech ve zvuku systému taky nastavit že máš 5.1

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace