Upoutávka
Úvod > Fórum > Software > Ostatní > zástupce na flashkách

[VYŘEŠENO] zástupce na flashkách

Dotaz vyřešen reakcí: 07.02.2016 21:14

07.02.2016 17:38
příspěvků:7

Dobrý den, mám problém se soubory na externích discích. Všechny soubory, které na nich jsou (děje se to na všech 3 flashkách, na kterých to bylo vyzkoušeno) jsou jako zástupce, ikdyž to bylo správně zkopírováno. Počítač žádný soubor neotevře. Je tam mnoho zcela jiných souborů jako .jpg, .mp4, .mkv, .doc, .psd, .mp3 ale přitom mnoho souborů má ikonku, jako by byly z wordu. Děje se to i na druhém počítači, ale tam je to zase pro změnu jako .png. Když jsem soubory ve škole kopírovala, bylo vše v pořádku a tam vše fungovalo, ale doma se na všech počítačích děje tohle. Pokud se na jiné flashce pokusím přenést cokoli z jednoho počítače na druhý, děje se to samé a automaticky se to hodí opět jako zástupce s velikostí 1kb a nejde to otevřít. Velmi prosím o radu, pokud se to už někomu stalo a ví jak to vyřešit, nebo má aspoň nápad, jak by se to dalo řešit, budu moc vděčná. Ty soubory jsou pro mě velmi důležité a potřebuju je dostat do počítače co nejdřív.

Děkuji

07.02.2016 17:41
ověřen
příspěvků:4 972

Dříve to bylo správně a "samo" se to takto změnilo?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.02.2016 17:55
ověřen
příspěvků:4 972

Technická. Občas se sám sebe ptám, proč lidé přijdou o radu a pak nekomunikují? Má smysl jim vůbec odpovídat: Dnes tu byl chlapec s otázkou a já mu odpověděl, nereagoval. Položil stejnou otázku u "sousedů" a dostal stejnou radu - už se neozval. :-(

Docela mne to štve!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.02.2016 18:43
příspěvků:7
bluespirit | 07.02.2016 17:41

Dříve to bylo správně a "samo" se to takto změnilo?

Omlouvám se, že jsem neodpověděla dříve, ale nebyla jsem doma. Hned jak jsem se vrátila šla jsem se podívat sem, dřív to nešlo.

Ano, pokud něco zkopíruju na flasku, samo se to změní na zástupce.

07.02.2016 18:53
ověřen
příspěvků:4 972

Na to jsem se neptal

Dříve to bylo správně a "samo" se to takto změnilo?

Když to zkopíruješ ve škole je to jiné, než když tu akci uděláš doma?

Jak to kopíruješ?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.02.2016 18:56
příspěvků:7

Když jsem to kopírovala ve škole, bylo to normální, žádný zástupce narozdíl od domova.

Kopíruju zcela normálně (ctrl+c a ctrl+v nebo kopírovat a vložit) nedávám kopírovat a vložit zástupce.

07.02.2016 19:06
ověřen
příspěvků:4 972

Tak to v té škole znovu zkontroluj, to co píšeš není možné. Pokud tam máš nyní zástupce, úpak musel být i ve škole. Na té flešce se to nezmění.

A zkus to jenom přetáhnout myší z okna do okna.

Flash naformátované na NTFS!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.02.2016 19:40
příspěvků:7

Do školy se teď týden nedostanu.

Bohužel to možné je. A jak říkám, změní. Já vím, že je to zvláštní, také jsem nikdy neslyšela, že by se něco takového mohlo dít, ale očividně to jde.

I tohle kopírování jsem zkoušela a děje se to pořád.

Flash je naformátovaná na NTFS

07.02.2016 19:45
ověřen
příspěvků:4 972

Tak jinak.

Pokud si v bodě A něco zkopíruji, zkontroluji a je to funkční, pak není možné aby na jiném PC byl jenom zástupce.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.02.2016 19:50
příspěvků:7

Kdyby to bylo tak jednoduché, nepsala bych do fóra. Bratr, který se v počítačích velmi dobře orientuje, nechápal co se děje.

Ve škole bylo opravdu vše v pořádku.

Je pravda, že pokud kopíruju mezi počítači u nás doma, soubor se na flashce po pár sekundách ihned sám změní na zástupce. To se ale týká pouze našich počítačů a ne toho ve škole.

Důležité ale je, jak tento problém řešit. Potřebuju soubory obnovit a nevím, kde je problém.

07.02.2016 19:55
ověřen
příspěvků:4 972

Zcela jistě je chyba v tom kopírování. Soubor který má velikost např. 10MB se sám na zástupce změnit nemůže.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.02.2016 21:14
ověřen
příspěvků:2 090

Chyba není v kopírování a ta "závada" není nic nového. Stačilo použít Google.

Pro začátek mrkni semhle http://www.zive.cz/poradna/zastupce-na-flash-disku/sc-20-cq-505535/?consultanswers=1

a semhle http://www.zive.cz/poradna/flash---misto-slozek-zastupci/sc-20-cq-484631/?consultanswers=1

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace