Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > záhadně zabrané místo na disku "ničím"

záhadně zabrané místo na disku "ničím"

01.07.2012 12:35
příspěvků:9

Zdravím,

mám jeden disk rozdělený na 2. Na jednom spouštím MAC a na druhém WIN7, ten má jen 50 GB, přesto mi ale trochu nesedí počty zaplněného místa. Když otevřu disk C: (ten s win), tak mi ukazuje volné 4 GB (tzn cca 45GB zaplněných), ovšem problém nastává tu: Program Files-8 GB, Users- 7GB, Windows-13GB a nějaká složka Windows old-7GB. Suma sumárum cca 35 GB (jiné složky na C zabírají místo v rámci MB dohromady)..Kde se mi krucinál podělo těch zbylých 10 GB místa, co by tam mělo být? Případně kde jsou ty soubory co mi těch 10 GB zabíraj?!

Jsem ochotný tolerovat nějakou odchylku na měření o hodnotě třeba 2%, ale ne 20%...

Koš je prázdný, plocha je započítaná (podle mě by měla být) ve složce Users. Pokud někdo tuší, odkud vítr vane, prosím poraďte. Složku Windows.old mám hroznou chuť vyhodit, je to možný nebo s tím nějak systém pracuje a není to moc dobrej nápad ? Díky a přeju hezký léto

01.07.2012 12:57
příspěvků:5 728

1) skryte soubory

2) disk je rozdelen na dily po 4KB obvykle a kdyz je soubor velky 5KB, tak ty 3 KB zabira navic.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
01.07.2012 14:10
příspěvků:9

To sice jo, ale že by to zabíralo 10 GB je pro mě právě hodně matoucí...

Hele a nevíš jak je to s tím windows.old? složka na disku, sama vytvořená a vůbec netuším, co to je a zabírá to 7GB, radši bych to místo využil jinak...

01.07.2012 14:23
příspěvků:88

Složka windows.old vznikne když se provede přeinstalace OS bez zformátování disku.Je v ní předchozí instalace OS.

01.07.2012 14:31
ověřen
příspěvků:2 028

když složku "windows.old" smažeš tak se nic nestane...

je v ni uložen předchozí windows....
prováděl jsi upgread z XP na win7 že ?

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
02.07.2012 07:04
příspěvků:9

zdravím pánové (případně dámové), díky za info ohledně windows.old, myslel sem si to. Už sem tomu vypravil kufřík do věčných lovišť a vydává se na cestu. Neupgradoval sem, ale protože sem instaloval win7 na apple a to mi dělalo trochu problém, tak sem to dělal asi nadvakrát, předtím byl normální formát disku.

Nedalo by se to zaplněný místo dopátrat třeba nějakou cestou přes macovskej OS? Mám přístup z obou OS k datům na druhým.

02.07.2012 07:31
příspěvků:5 728

dej si zobrazit skryte soubory. jestli nemas vypnutou hybernaci tak mas na disku soubor o velikosti tve ramky. Dale jak jsem popsal, tak neco zabiraj i soubory co maj treba 2 nebo 6KB (nebot soubory se deli obvykle po 4KB).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
02.07.2012 07:49
příspěvků:9

znám jednoho radka šímu, ale ten je podstatně starší, dobrá náhoda

Když sem teďko vlítnul z maca na C, tak mi to ukázalo soubory pagefile.sys-3,2 GB a hiberfil.sys-2,4 GB. celková suma všech dat je ale zhruba stejná (program files je poloviční a users taky, windows naopak větší). Zkusím ještě teda ty skryté soubory, ale podle mě by to měly být právě ty, který vidím teď z macOS...Hibernaci vypnu. Dík

02.07.2012 08:49
příspěvků:5 728

ja se pisu s kratkym i ale i tak je to nahoda )

jojo o techto 2 souborech jsem mluvil-pagefiles je soubor kam se zapisuji data, kdyz je pamet ram plna.

hyberfil-tam se zapisou data, kdyz das pc do stavu hybernace.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
03.07.2012 16:56
příspěvků:9

Takže když vypnu hibernaci, tak soubor hiberfil se vytratí do prázdnot a tím ušetřím další místo?

pagefile asi není nijak dobrej nápad odstraňovat co

Stejně to ale neřeší to, co mě trápí. Pro rekapilutaci. disk má 320GB, 50 mám na Win 7 a zbytek na MacOS. Jenže jakmile sečtu všechny možný soubory který jsou na windowsacké části (včetně pagefile a hiberfil), tak zabíraj komel nějakých 30-35 GB, ovšem oba systémy mi píšou, že je zaplněných 40...což se mi prostě nelíbí. být to pár GB, mávnu nad tím rukou, ale je to prostě hromada místa (20% kapacity), která je zabrána něčím, co podle souborů na disku neexistuje. Vím o té skutečnosti, že je disk rozdělen na části po 4kb, ale stejně se mi nezdá, že je možnej takovej rozdíl...

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace