Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Záchrana dat

Záchrana dat

03.08.2011 12:43
příspěvků:4

Omlouvám se, jestli už tu nějaká taková diskuze existuje, ale nenašel jsem čas ji hledat.

Polil jsem si notebook a nyní mi nejde spustit. Nejsem příliš počítačově zdatný, takže asi nemá cenu mi vysvětlovat, jak data obnovit pomocí nějakých programů. Proto se chci zeptat, jestli neznáte nějakou společnost, která se o obnovu dat stará. Na seznamu se mi ukázali společnosti jako je http://www.datahelp.cz/zachrana-dat/ nebo http://www.recoverycentrum.cz/prvni-pomoc/ , máte s nimi někdo zkušenosti nebo případně mi můžete doporučit jinou společnost? Předem díky za všechny odpovědi, nerad bych přišel o svá firemní data.

03.08.2011 14:36
ověřen
příspěvků:430

Pokud se voda nedostala do disku, tak stačí vyměnit disk a dát ho do jiného notebooku. Pevný disk by měl být lehce přístupný ze spodu notebooku pod jednou z několika záklopek. Pro rozebrání neváhejte použít šroubováček a násilí, politému notebooku už nic uškodit nemůže, jenom pozor na ten disk Mimochodem co máte za notebook?

little_wolf
03.08.2011 14:52
moderátorověřen
příspěvků:282

Jak píše jidral, pokud se přímo nepoškodil pevný disk s daty není potřeba žádná specializovaná firma.

Já bych za sebe doporučil postup zajít si do specializovaného obchodu, tj slušnější obchod s počítači a tam si to nechat překopírovat.

Nebo přímo pořídit nový notebook v daném obchodě a nechat si tam nahrát data.

03.08.2011 15:26
příspěvků:208

Možna by stačilo klavesnicu vymenit a pôjde potom spustit notebook, predpokladám že ti tekutina sa vliala do klavesnice

03.08.2011 17:03
příspěvků:1 920

Jde o to, jak se ti disk poškodil. Když jsi se dokázal registrovat na toto fórum a napsat si o pomoc, věř mi, že dokážeš i obnovu dat. Není to nic těžkého, není to těžší než vypálit nějaký film, stačí se jen řídit pokyny, nebo jedním cílem - zachránit data a nedělat z toho vědu. Nenechávej peníze v nějaké firmě (jedině by byl poškozený samotný disk jak píšou výše). Cena záchrany poškození systému tě vyjde na stovku, poškozený celý disk tě vyjde na 3000Kč a více.

- jak nejde spustit? vůbec nereaguje? zkoušel si vytáhnou baterku a jet natvrdo ze zdroje?

- co je to za notebook?

Disk bude OK, s tím si nelam hlavu. Stačí navštívit nějakou PC prodejnu, říct jim, co se stalo, že disk je ale nejspíš OK, a aby ti ty data zkopírovali třeba na vypůjčený externí harddisk. Nebo pokud notebook nemá ata nebo pata disky (staré notebooky), tak při koupi nového můžeš použít starý disk.

Nebo je možné jak píše stavac, že se ti jen zalilo tlačítko na zapnutí, a třeba ti notebook žije. Zkus to s tou baterkou.

04.08.2011 12:36
příspěvků:4

Na notebooku je napsáno Acer Aspire 5738G. Pokud to pomůže, tak jsem u notebooku byl s čajem a nedopatřením jsem si čaj vylil do notebooku horem.

Děkuji za příspěvky, nejspíše dám na vaše rady a vyhledám někde poblíž nějaký obchod. Zkusil jsem vyndat baterii a stále nic. Notebook vůbec nereaguje. Děkuji za uklidnění, že data nejsou uplně ztracena. Určitě si dám příště pozor na pití u počítače.

04.08.2011 14:22
příspěvků:1 920

Tak pokud někam půjdeš, řekni jim že je to SATA disk.

04.08.2011 15:23
příspěvků:36

Nevím jestli ti to pomůže, ale jednou se mě to taky stalo, cca.5 let zpátky na sony vaio, nalil jsem do něj pul litru kofoly...2 dny nešel zapnout a po 3 dnech se rozeběhl...zkus počkat:-D

04.08.2011 15:28
příspěvků:1 920

Jo, to je dobrej ten kluk.

Jenže kvůli záruce bych to asi neriskoval - no vlastně nemáš ani CO riskovat, máš po záruce koupaný booky neberou.

Chce to, aby jsi vzal do ruky šroubovák a pomalu odšrouboval šasi notebooku, nechal ho vysušit, a on možná pojede. Je to jako když si zatopíš mobil, necháš ho 3 dny rozebranej (baterka venku) někde a on ti vyschne a zase pojede.

Zatím na obchod kde ti pomůžou zapomeň, zkusil bych nejprve toto. Jen šroubovákem, né kladivem.

10.08.2011 12:59
příspěvků:4

Tak jsem zašel do obchodu a odpojili disk a data mi přehráli. Notebook budu muset bohužel kupovat nový. Děkuji všem za rady a beru si ponaučení k používání notebooku

10.08.2011 13:02
příspěvků:1 920

To je dobře. Oni ti řekli co s tím notebookem je?

12.08.2011 08:18
příspěvků:4

Neřekli, mě šlo hlavně o ty data, ale zkoušeli ho tam zapnout a nefungoval. Doporučili mi koupit nový.

12.08.2011 08:47
příspěvků:1 920

Já bych ještě před koupí nového ho zkusil dát na opravu, třeba by šlo o výměnu něčeho, notebook by byl pak plně v pořádku a vešel by ses do 3-4 tisíc, ikdyž máš už po záruce. Je to jen na tobě, jde o peníze.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace