0xc000021

23.11.2015 15:45
příspěvků:19

Zdravím. Mám na počítači windows 10 a nechtěně se mi povedlo přerušit aktualizace. Počítač je od té doby nefunkční. Když dám normálně zapnout ukáže se tam smutnej smajlík a tahle chyba 0xc000021. Počítač se automaticky zrestartuje a dá mi to nabídku možností jak to opravit. Bohužel, ale nic nefunguje. Tovární nastavení, předešlý build prostě nic. Chtěl bych se tedy zeptat jestli je ještě nějaká možnost jak zachránit počítač i fotky v něm. Vím, že půjde reinstalování windows, ale potřeboval bych zachránit i fotky, které jsou v počítači.

23.11.2015 16:41
ověřen
příspěvků:2 090

Jestli máš externí HDD (nebo nějaký volný, dostatečně velký HDD) nebo druhý PC, tak je záchrana fotek snadná.

Nejjednodušší je vyndat Tvůj HDD, připojit jako druhý HDD do jiného PC, přetahat fotky buď do toho druhého PC nebo na exterák, pak HDD vrátit do původního PC a udělat novou instalaci OS s formátem HDD.

Taky můžeš stáhnout Hirens Boot, udělat bootovací CD/DVD, z něj spustit MiniXP, fotky přetahat na exterák a opět nová instalace. Nebo můžeš zkusit Místo Hirens nějaký live Linux a opět přetahat fotky a nová instalace.

Obávám se, že bez nové instalace se neobejdeš.

Ke všemu pochopitelně potřebuješ jiný PC alespoň pro stažení a vypálení Hirens Boot nebo stažení Linuxu.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.11.2015 16:49
příspěvků:19

Mockrát díky. Zkusím ten hirens boot, protože ty fotky jsou v notebooku a z toho by se blbě tahal hdd.

23.11.2015 17:02
ověřen
příspěvků:2 090

Nevím, co máš za noťas, ale obvykle jeden šroubek (víčko nad HDD) a pak možná nějaký šroubek uvnitř. Určitě podstatně jednodušší, než z velkého PC.

A SATA připojení stejné, jako u velkého HDD

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.11.2015 19:08
příspěvků:19

Ale furt to musím nějak rozebírat. Už jsem si nainstaloval hirens boot na dvd teď nějak pořešit ten reinstall windowsů a je to. Ale díky za odpověď.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace