Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > WinXP & Mac Snow Leopard double boot

WinXP & Mac Snow Leopard double boot

15.01.2012 10:31
příspěvků:3

V PC mám 2 HDD, na jednom mám NTFS partíciu s WinXP a druhý mám nevyužitý, chcel by som naň naištalovať Snow Leopard. Skúšal som to a inštalácia úspešne prebehla ale teraz neviem ako mám Mac nabootovať pretože pri zapínaní PC mi nezobrazuje boot menu ale automaticky nabootoje XP. Niekde som čítal že sa mi bootmenu nezobrazuje preto že mám Mac a WinXP na 2 fyzicky oddelených diskoch. Existuje teda spôsob ako môžem nabootovať Mac, prípadne iný spôsob ako to spojazniť?

15.01.2012 11:05
příspěvků:5 728

nastav bootovani z ruheho disku.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
15.01.2012 11:41
příspěvků:3

To som už skúšal, vtedy PC vôbec nenabootuje, je možné že ten Mac je nejaký chybný ale inštalácia prebehla bez problémov. Rozmýšlal som že by možno pomohlo mať to na jednom HDD ale to by som asi musel sformátovať aj nainštalovaný WinXP. Nebolo by nejako možné zmenšiť existujúcu NTFS partíciu s XP a a ušetrené miesto naformátovať pre Mac? Pretože pokial viem tak Mac nedokáže naformátovať nenaformátovanú casť HDD pokial je na tom HDD aj nejaká NTFS partícia.

15.01.2012 14:31
příspěvků:5 728

mam dobry zkusenosti s timto http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
15.01.2012 16:17
příspěvků:3

Problém je ale v tom že ak aj zmenším tú NTFS paríciu s WinXP tak to zvyšné voľné miesto neômožem naformátovať na Mac partíciu pokial nesformátujem celý HDD čo nechcem urobiť. Ale zrejme to inak nepôjde.

15.01.2012 17:39
příspěvků:5 728

ja zkousel intalovat maca a nevadilo mu ze je tam particna s windows...

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace