Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Windows 7 Ultimate...náročnost.

Windows 7 Ultimate...náročnost.

29.08.2012 17:33
příspěvků:2

Zdravím...

Chtěl bych se zeptat co způsobuje,že při i nové instalaci mě veškeré menší aplikace strašně zatěžují PC.

Mám Windows 7 Ultimate 64bit..PC: AMD Dual Core X2 5000+64bit 4GB RAM ATI 6570 HD 2GB DDR3.

HDD Western Digital 500GB 7200ot SATA.

Problém je v tom,že například při extrahování souboru o velikosti i 1 GB to trvá v celku dlouho,kopírování přesouvání,instalace.

Při instalaci jsem běžně na XP nebo na Vistách mohl,třeba sledovat film,dokonce někdy i hrát.

Momentálně jsem rád že zapnu internet,nebo si mohu prohlídnout fotku..která se dlouho načítá,to samé filmy a celkově je vše zpomalené.

Jinak to jede jak má,jen v momentu procesu kopírování,instalací je to někdy až nepoužitelné.

Win 7 používám asi půl roku,zkoušel jsem nainstalovat Visty jestli to není HDD,ale tam to jede normálně.

Je to běžné u těchto Win??Nebo bude někde chyba??Díky za informace.

29.08.2012 21:34
ověřen
příspěvků:2 028

tvůj procesor není nejlepší a dává mu to dosti zabrat....

a proto se při práci ve winraru muže stát že se občas kousne při 100% vytíženosti...

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
30.08.2012 05:44
příspěvků:5 728

spis byc videl chybu v ovladacich-nainstaloval jsi vsechny?

taky muze delat problemy nastaveny IDE rezim v biosu misto ahci.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
30.08.2012 11:23
příspěvků:2

Tak pravda že procesor není už nejnovější,ale zase při hraní i nových her jako COD MW 3 apod..nemám žádný problém jak po stránce grafiky tak po stránce procesoru.Hraji plynule kolem 60FPS na max nastavení kromě vyhlazování.

A když to zvládne v pohodě hry,tak si nemyslím že by to bylo slabé na proces jako extrahování souboru.

Ovladače mám všechny,a pravidelně je aktualizuji..ale spíše si myslím jestli to nemá na vině HDD,protože při startu kde mám veškeré programy jako Adobe apod.zakázány se to načte v celku rychle,a blrble mě HDD a trvá pár vteřin než naskočí ikony atd.Přitom v procesech není skoro nic.

Jede to jak kdy,jeden den bez problému další den se s tím nedá ani hrát,každou druhou minuty se to sekne na pár vteřin a zase rozjede.Zkoušel jsem všechny různé programy na optimalizaci defragmentace atd.

Ale při kontrole disku,tak při větší náročnosti v něm trochu piští nebo vrže,tak jestli to nebude špatným diskem.

Nevím zdali se to dá brát nějak v potaz,ale dle Win hodnocení mám HDD 5.6 a Procesor také 5.6.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace