Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Windows se nechce nabootovat - black screen

Windows se nechce nabootovat - black screen

03.04.2017 08:13
příspěvků:4

Zdravím

Dva dny zpátky se mi vypnul pc. Po nastartování se nacetl bios ale windows se jiz nenabootoval. Vetsinou to skoncilo black screen a obcas se mi podarilo dostat do windows repair. Bohuzel ten nefungoval a nefungovalo ani vraceni do tovarniho nastaveni. Taky se mi pres monitor udelaly 2 svisly barevny pruhy.

Reinstalloval sem teda windows. Bohuzel po restartu jsem skoncil zase v black screen. Zkusil sem teda vypojit HDD se sytemem a udelat instalaci na druhy HDD. Ta se zdarila bohuzel ale po hodine jsem pc restartoval a znova skoncil v black screen.

Ty dva barevne pruhy tam byly porad. At uz kdyz jsem vlezl do biosu, nebo pri instalaci win a nebo pak kdyz se mi win podarilo nainstallovat.

Netusim co se s mym pc deje.
Predem dekuji za jakoukoliv pomo .

03.04.2017 09:39
ověřen
příspěvků:2 090

To, co píšeš, vypadá na odcházející HDD. Je i možné, že budou vadné oba. Zkus je v jiném PC pomocí Crystal Disk info, když neukáží závadu zkusíme hledat dál.

Ale nejdřív sem vlož celou HW konfiguraci tvého PC včetně obou HDD a zdroje. U zdroje prosím opsat ze štítku typ (výrobce) a celé typové číslo, které by mělo obsahovat i výkon zdroje.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
03.04.2017 14:27
příspěvků:757

Pokud je v CPU integrovaná grafika, vyhodil bych tu ve slotu PCI-E a monitor připojil na integrovanou.

Následně zkus PC rozjet.

Jak je již psáno je dobrý uvést celkový seznam HW.

03.04.2017 14:33
ověřen
příspěvků:4 972

Vzhledem k tomu že se to restartuje i novou instalací, pak je vadna grafika, viz. co píše gfm.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.04.2017 15:12
příspěvků:4

Zde uvádím celou specifikaci PC.
Základovka Sabertooth 990FX R2.0
Zdroj S12 II Bronze 520W

Na stitku je SS-520GB Active PFC F3 (FDB Fan) (S12II-520Bronze)

Grafika AMD Radeon R9 200 series
CPU AMD FX(tm)-6300 Six-Core processor
1. HDD je samsung hd103uj
2. HDD WD3200ks

03.04.2017 15:16
ověřen
příspěvků:4 972

A co integrovaná grafika? Máš ji? Já to fakt podle desky hledat nebudu.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.04.2017 18:25
příspěvků:757

AMD FX 6300 integrovanou grafiku nemá.

Jedině si půjčit od někoho jinou grafiku a osadit namísto AMD R9.

03.04.2017 18:44
příspěvků:4

Je nejaky jiny zpusob jak zjistit jestli je ten HDD nebo ta grafika spatna nez hodit to do jineho pc nebo zkusit nahradit jinym funkcim? Druhy PC doma nemam a tudiz bych musel zhanet. Pripadne da se aspon na ten HDD pouzit notebook?

03.04.2017 18:48
ověřen
příspěvků:4 972

HDD se dá pomocí adaptéru připojit k notebooku a otestovat.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
04.04.2017 20:25
příspěvků:4

Dík vám všem za pomoc. Bohuzel je to ten pro me nejhorsi pripad. Zkousel jsem kamaradovu grafiku a s ni to funguje normalne tudiz problem vyresen. Grafika samozrejmne nejdrazsi komponent... nicmene aspon uz vim v cem je problem. Jeste jednou dekuju a preju hodne zdaru.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace