Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Windows 7 se kouše asi na dvě minuty

Windows 7 se kouše asi na dvě minuty

06.03.2011 08:03
příspěvků:9

Ahoj, pokaždé, když se přihlásím, se windows sekne asi na dvě minutky při dělání čehokoliv, když je kousnutý, můžu hýbat s myší, ale načítá se, programy neodpovídají, ale notebook nehučí jako při přetížení, po zaseknutí se to zase rozjede a všechno je jakoby se nic nestalo, akorát já jsem o dvě minutky starší. Všechny ovladače jsou aktuální a notebook je nový. Neví někdo prosím, čím by to mohlo být?

06.03.2011 09:39
moderátorověřen
příspěvků:282

Notebook nový, instalace windows také uplně nová? Nějaký software, který jste tam instaloval navíc je?

Pokud to dělá jen po startu podezíral bych například antivir, že pokaždé aktualizuje virovou databázi a zatíží počítač na sto procent.

06.03.2011 13:13
příspěvků:9

No, teď už je na něm všechen soft, který potřebuju pro normální použití, ale dělá to od začátku používání, a to v něm byl jenom windows

06.03.2011 17:35
příspěvků:1 920

Konfigurace notebooku?

06.03.2011 22:53
příspěvků:9

Je to Asus K52J, procesor intel P6100, RAM 4GB, ATI Mobility Radeon HD 5470 - 512MB, ale spíš bych se přikláněl k softwarové chybě, sice netuším k jaké, ale nedovedu si představit důvod takového sekání kvůli hardwaru.

07.03.2011 13:41
příspěvků:1 920

Zkoušel jsi Windowsy nějak vyčistit? Pouklidit? Je možné, že při načítání nějaký šmejdský program dělá, co nemá. Zkus povypínat vše, co se má spouštět při zapnutí, a zkus to restartovat.

07.03.2011 16:15
příspěvků:9

Uklidit nemám co, protože jsou nové, ale ty programy po spuštění zkusím povypínat a uvidím, jestli to bude dál dělat

07.03.2011 19:33
příspěvků:1 920

Tak co, už jsi to zkusil?

08.03.2011 16:40
příspěvků:9

Vypnul jsem všechny programy po spuštění a pořád se to seká.

08.03.2011 19:28
příspěvků:1 920

Popiš mi ještě prosím v jaké přesně části spouštění se ti to seká, potřeboval bych to přesně ( při načtení plochy....) a jak ten start vůbec probíhá

08.03.2011 19:39
příspěvků:9

Ono se to neseká při spouštění, ale po spuštění, většinou několik minut po spuštění a potom v intervalech někdy kolem hodiny, ale už se taky stalo, že se to sekalo při každém kliknutí (např. spustil jsem operu - zásek, minimalizoval jsem operu a spustil tento počítač - zásek, vypnul tento počítač, zapojil ext.hdd - zásek).

Ale možná jsem tomu přišel na kloub - windows mi teprve dneska (nevím, proč ne dřív) nabídnul aktualizaci servis pack 1, nainstaloval jsem ho, restart, druhý restart a zatím se to neseklo. Budu ho chvilku používat, zkusím další restart a zítra napíšu výsledky.

08.03.2011 19:43
příspěvků:1 920

Jestli by to pokračovalo, zkus to projet antivirákem. Možno, že ti tam něco řádí, jinak to není normální. Dej vědět.

09.03.2011 06:58
příspěvků:9

Achjo, vypadalo to tak dobře a potom se to seklo.. Znovu jsem povypínal všechny programy po spuštění, zase to chvilku jelo a potom se to zase seklo.. Projel jsem to antivirem a nic to nenašlo - taky ho mám pět dní a skoro nic jsem nestáhl. Takže jsem tam, kde jsem byl.

Z těch startup programů jsem podezíral ADSM Tray, asus webstorage, ATK hotkey anebo ATK osd2, ale asi to nedělají ony. Ten zásek bývá většinou tak za dvě nebo tři minutky od spuštění jsem si všiml, ale musím na tom něco dělat. Někdy se to dokonce nezasekne vůbec a jede dál (a já si myslím, že to dělá schválně, aby mi dal naději a zasekne se až při dalším spuštění, aby mě zas naštval).

09.03.2011 08:21
příspěvků:1 920

Dělalo to hned jak byl nový? Jinak bych zkusil bod obnovení systému.

09.03.2011 14:04
příspěvků:9

Dělalo to už od začátku, bod obnovení tam žádný nemám a ani jsem nedělal, protože už tehdy se sekal, takže by mi to stejně moc nepomohlo. Už mě to nebaví, očividně nikdo neví, co by s tím mohlo být, jdu reinstalovat windows a jestli to nepomůže, jdu do prodejny a nechám si vrátit prachy.

09.03.2011 14:12
příspěvků:5 728

nedivil bych se, kdyby za to mohli ovladace-zkusil bych stary, jedna se predevsim o ovladace na hdd. Jinak znamy mel podobny problem, ale s tim ze se pc uplne sekl (mys se hybala, jen nereagovali aplikace a pak se to seklo uplne). Zkouseli jsme preinstalovani OS asi tak 4x, nakonec ten paskvil delal bud prach v pc (ze se pc prehrival) a nebo uvolneny kabel od disku

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
09.03.2011 14:49
příspěvků:1 920

Ale notebook je nový, takže poškozený HDD nebo jeho přehřívání jsem předem vyloučil.

09.03.2011 15:15
příspěvků:9

Já jsem vyloučil jakoukoliv hw chybu, je to podle mě v softwaru, protože je to určitým způsobem pravidelné. Ovladače jsou aktuální a zároveň původní, starší nemám. Nepřehřívá se, větrák se sotva hýbe a celý nb je relativně chladný, zevnitř víc než 40 stupňů nejde, ani při záseku.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace