Úvod > Fórum > Software > Ostatní > Windows 8 - problémy s restartem

Windows 8 - problémy s restartem

25.05.2013 09:07
příspěvků:18

Ahoj všem,

poněvadž jsem googlil jako o život a nenalezl jsem nic kloudného, co by mému PC pomohlo, prosím o pomoc vás, třeba jste se s tímto jevem již setkali:

Poté, co mi odešel můj 12 letý PC dědeček, konečně jsem si postavil nový výkonný PC, na nějž jsem nainstaloval dočasnou licenci Windows 7 - zde vše fungovalo bez problémů.

Následně jsem ale OS upgradoval na Windows 8 (upozorňuji, že legální) a zde se objevil problém s restartem.

Ať už mám schéma napájení nastaveno jakkoli, PC se bez potíží zapne i vypne. Ovšem jakmile zadám příkaz "restart", vypne se do Biosu, ale namísto restartu se vypne i obrazovka, PC nepracuje, jen běží a nic se ani po minutách čekání neděje - až do doby, co stisknu HW tlačítko restartu.

Něco obdobného se mi stávalo u starého PC s Win 7, kde PC při zadání příkazu "vypnout" vypnul vše, mimo samotného PC, který bylo nutno "natvrdo" vypínat přidržením tlačítka.

100% se jedná o SW problém, nevíte však někdo, zda se jedná o nějakou četnější chybu Win 8 s nějakým FIX balíčkem?

Předem všem díky za rady

25.05.2013 13:50
ověřen
příspěvků:2 028

nemusí se jednat os sw chybu...
napiš prosím sestavu
a zárověn se mrkni do: C:WindowsMinidump

jestli jsou tam nejaké soubory (maji koncovku .dmp)

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
26.05.2013 07:16
příspěvků:18

Ahoj,

děkuji za odpověď, níže posílám info + další poznatky:

Má sestava:

Procesor: CPU AMD FX 8-Core FX-8320 (Vishera) 3.5GHz 16MB cache 125W socket AM3+, BOX

Základová deska: GIGABYTE MB Sc AM3+ 780T-D3L, AMD 760G, 2xDDR3

Paměť: DIMM DDR3 8GB 1600MHz CL10 KINGSTON HyperX Blu

Grafická karta: ASUS VGA nVIDIA GTX650-E-1GD5

HDD: WD CAVIAR BLUE WD10EZEX 1TB SATA/600 64MB cache

+ další HDD 500GB (už si ani nepamatuji jaká značka, je to záložní HDD, převzatý ze starého PC)

Zdroj: COOLERMASTER zdroj 600W Thunder PFC v2.3, 12cm fan, 80 Plus

A teď k těm poznatkům:

... o HW chybu nepůjde zcela určitě, protože:

1) Když PC restartuji z nouzového režimu, vše funguje

2) Bádal jsem a zjistil jsem, že po čerstvé instalaci Windows rovněž vše funguje bez problémů

3) Na funkčnost nemají vliv mé vlastní ovladače, či programy

4) Ovšem zjistil jsem, že po instalaci JAKÝCHKOLI důležitých aktualizací z Windows update, které jsou k dispozici se tato chyba začne vyskytovat a PC se nehodlá správně restartovat a dokonce už ani vypínat (dělá to, co kdysi starý PC - vše vypne, jen samotný PC zůstane běžet).Zkoušel jsem jednu aktualizaci za druhou, no i když nainstaluji pouze 1 aktualizaci jakéhokoli typu, PC začne takto chybovat.

... Čili vůbec nechápu, čím to může být. Aby to zase fungovalo, musím přeinstalovat, či znovu nainstalovat Windows - a funguje to až do doby, něž nainstaluji jakoukoli aktualizaci z Windows Update. Zkoušel jsem také nainstalovat vše (pro případ, že by se pozdější aktualizací chyba opravila) - no, bez úspěchu. Dokonce nepomáhá ani to, když tyto instalace dodatečně odstraním - pomůže jen reinstall..

26.05.2013 08:30
příspěvků:18

Tak ještě jeden poznatek:

Zkusil jsem opět (už asi po 20-té) přeinstalovat Windows a ihned jsem zakázal síťové připojení.

Vše fungovalo bez problémů.

Nainstaloval jsem ovladače grafické karty z CD - opět vše bez problémů

Jakmile ale povolím síťové připojení, ještě vůbec před samotnou instalací Windows Update už PC zase nefunguje, jak má. Logické mi přijde, že nainstaluje nějaké "skryté aktualizace", které nejsou vidět a právě ty způsobují potíže. O co ale může jít, to ani zaboha netuším..

EDIT: tak další indicie: Když PC nechám po "nepodařeném restartu" tak bez zásahu, cca. po 5 minutách se nakonec sám restartuje a Windows naběhne normálně. Nevím jen, zda je to běžná reakce systému pro případ, že se dlouho nic neděje, nějaký pozdě odeslaný požadavek na restart od Windows, nebo PC něco hledá..?

EDIT a závěr: problém byl způsoben nekompatibilní základovou deskou, nákup nové problém vyřešil.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace