Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Windows 10 - "oddíl rezervovaný systémem nelze aktualizovat" (update 8

Windows 10 - "oddíl rezervovaný systémem nelze aktualizovat" (update 8

24.07.2016 10:56
příspěvků:11

Dobrý den,

poradil by mi někdo? Při upgrade z Win 8.1 na Win 10 se mi ani nespustí. Při testu PC zahlásí: "oddíl rezervovaný systémem nelze aktualizovat" přikládám prtscr disků. Předpokládám, dle diskuzí jinde, že bych měl zvětšit na "disku 0" těch 100MB na minimálně 150MB ale nemám tucha jak.

PS: Jední se o 1/2 roku nový NTB s původní instalací Windows 8.1.

Předem díky za feedback.
::
petr

24.07.2016 12:13
ověřen
příspěvků:2 090

Do toho ntb byl vložen další HDD, přičemž Spouštění systému je na jiném disku, než systém. Tedy s tím ntb již někdo prováděl různá "kouzla".

Odpoj ten 1TB HDD a pak zkus Obnovení systému, tedy zpět na W8.1.

Když se to povede, udělej znovu upgrade na W10, ale zazálohuj si vše podstatné, co máš na menším disku (na to si připoj na chvíli ten větší) a teprve po záloze a znovuodpojení většího disku udělej ten upgrade. Pak by to mělo klapnout.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.07.2016 09:20
příspěvků:11

Děkuji za feedback. "kouzla" prováděna zase až toliko nebyla, prostě jsem jen do volného slotu přidal 1TB 2,5palce HD označen jako "disk 1".

Struktura systémového disku (svazky) je původní, tak jak jsem HDD potažmo NTP koupil.

Nicméně už jsem to zprovoznil, díky zvětšení "systémového oddílu EFI" z původních 100MB na 200MB, přesunem části volné kapacity ze svazku 600MB "oddíl pro obnovení" právě do "systémového oddílu EFI". Použil jsem bez nutnosti reinstalace či čehokoliv jiného free aplikaci "MiniTool Partition Wizard Free".

Třeba to někomu pomůže. Nicméně nechápu, NTB byl koupen s Win 8,1 a jasnou dedikcí toho, že systém Windows 10 je možno upgradeovat, čekal bych tedy, že upgrade na Windows 10 bude fungovat, bez nutnosti měnit velikosti svazků na systémovém disku, což neberu jako zcela běžný postup pro člověka, který nemá byť zákaldní znalosti ohledně OS.

PS: Ještě jednou děkuji za Váš názor, nicméně se domnívám, že obnovením Win 8.1 do továního nastavení bych si asi nepomohl, neboť stěžejní svazek "systémový oddíl EFI" by zůstal na velikosti 100MB který by nepojal data které si tam chtěl přidat WIN 10.

::
petr

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace