Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Windows 10 nebudou obecně zdarma, je to jen marketingová aktivita

Windows 10 nebudou obecně zdarma, je to jen marketingová aktivita

29.04.2015 08:17
ověřen
příspěvků:4 972

Windows 10 budou pro uživatele starších podporovaných Windows první rok zdarma v rámci speciální upgradové akce. Ale to neznamená, že nová Windows mají být zdarma obecně.

Zdroj: http://technet.idnes.cz/windows-10-zdarma-02w-/software.aspx?c=A150427_165308_software_vse

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.04.2015 08:20
příspěvků:143

Nezkousejtw windows 10 ! Po 2 dnech vam z pc udela sneka.

Cpu:Intel core I5 2.9GHz GPU:MSI nvidia gtx 760 2gb RAM:kingston 2×4GB,HDD:seagate 1TB deska:msi Z87-G43,case:c-tech flamingo zdroj: corsair cx600m 600w. Kontakt:tsoltes@seznam.cz,steam-tomasino132CZ
29.04.2015 08:21
ověřen
příspěvků:1 873

Jojo :-) to už bylo avizováno už dříve, někde jsem to také četl, free jen na 1 rok .

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
29.04.2015 08:29
ověřen
příspěvků:4 972
tomasino132 | 29.04.2015 08:20

Nezkousejtw windows 10 ! Po 2 dnech vam z pc udela sneka.

Pokud povypínáš nepotřebné, žádný šnek nebude.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.04.2015 09:12
ověřen
příspěvků:2 090
tomasino132 | 29.04.2015 08:20

Nezkousejtw windows 10 ! Po 2 dnech vam z pc udela sneka.

Blbost! Používám je už 3 měsíce a rychlost je pořád lepší, než u "sedmiček"!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
29.04.2015 12:00
ověřen
příspěvků:1 873

Hm, taky se mi to s tou rychlostí nějak nezdá, chtělo by to projít, služby, nastavení, po spušténí, dočasné soubory ....

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
29.04.2015 12:04
ověřen
příspěvků:4 972

Já jsem přímo z XP přešel na W8.1 a byl to celkem porod. Týden mi trvalo než jsem povypínal nepotřebné, aby to běželo jak má. Tady to bude podobné. A kór když to není finální verze.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.04.2015 12:51
ověřen
příspěvků:1 280

Já jsem slyšel, že by zdarma měli být pro všechny. tj. měli by tolerovat Warezáky a povolit jim aktualizace. Nebudou mít pouze podporu microsoftu. Ale je to tak 2 týdny na zpět.

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
29.04.2015 13:08
ověřen
příspěvků:4 972

Myslím že v tom článku je to napsané. Budou mít veškerou podporu včetně aktualizací, jenom budou u MS brány jako nelegální, ale nehrozí žádný postih, ani bubáci na monitoru.

Ale těch článků i přímo od MS jsem četl možná 10 a unformace se trochu liší.

Nezbývá než počkat.

Hlavně jde o to, že pokud někdo upgraduje z W8.1 na W10, tak v případě že to ukončí, bude se moci vrátit na W8.1 /resp. předchozí systém/ bez velkých potíží.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.04.2015 13:09
ověřen
příspěvků:1 873

Ano, taky jsem to četl, možná jsem to sem někam i dával, jde o to, že jim leží v krku hromada ilegal uživatelů ať s Xp nebo se 7 (hlavně čínských atd..) tak je chtějí "zlegalizovat", ale taky bylo uvedeno za jakých podmínek... :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
29.04.2015 13:14
ověřen
příspěvků:4 972

Nemyslím že jim jde o legalizaci, ale o $$ :-)

To že spousta lidí jede na XP, ať už legálních nebo ne, je pravda, ale tady jde fakt jen o prachy.

Já mám 2 desktopy s XP profi a na jednom je ještě Ubuntu. Pak mám /s legálním XP profi/ notebook, spíš takovej vrak, který se zapíná dle nálady.

Kdybych si nekoupil nové Lenovo s W8, upgrade na W8.1, měl bych stále XP a Linux. :-D

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.04.2015 13:42
ověřen
příspěvků:1 280

Nemyslím si, že jim jde o peníze. Snaží se sjednotit operační systém na všech počítačích vyjma Jablečných strojů. Nechtějí, aby se opakovala situace, jako s Windows XP, kdy byly nuceni dál vydávat aktualizace. Přestali až letos v dubnu, ale pro čínský trh vycházejí stále.

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
29.04.2015 13:57
ověřen
příspěvků:4 972

Jablka s tím opravdu nesouvisí, těžko by mohli sjednocovat rozdílné systémy s jinou - konkurenční firmou.

Aktualizace pro běžící systémy budou vycházet stále, do doby, jdy ten systém bude zastaralý stejně jako XP.

Čína je úplně něco jiného a je celkem pravděpodobné, že brzy přijde se svým systémem, který se bude jmenovat třeba Hočimin, ale bude to zkopírované cokoliv, třeba W8.

Ale to je jen můj názor. :-)¨

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.04.2015 14:36
ověřen
příspěvků:1 280

Jasně, ale jde mi o to, že v tomhle případě mrkvosoftu o prachy nejde. Snaží se sjednodit systém a tím to ulehčit vývojářům. Nehledě na to, že asi každá firma by chtěla mít převahu na trhu že ? :-D

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
29.04.2015 14:47
ověřen
příspěvků:4 972

Ukončím to následujícím názorem.

MS nemá potřebu vývojářům nic ulehčovat, MS je platí a následně jejich produkty prodává.

Čím lepší produkt, tím více dostane vývojář /programátor/ peněz a tím víc se toho prodá.

Dovolím si tvrdit, že nikomu z MS nejde o to aby svým programátorům něco ulehčoval /nepočítám tam stravenky/ a ani jim nejde o to, aby něco ulehčil uživatelům systému /i když potažmo trochu ano!

MS není nic jiného, než obrovská fabrika ne peníze, nebo chceme-li na $$$$$$$

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.04.2015 15:16
ověřen
příspěvků:1 280

Takže to, že microsoft propojil systémy Windows, Windows RT(olehčí verze pr tablety) a windows phone je náhoda ? Mám na mysli to, že když někdo vyvine aplikaci na jeden z těchto systémů, je velice jednoduché ji portnout na zbylé dva. Podle mě zde jisté ulehčení je.

A s těmi penězi možná přece jen nějákou pravdu máš. Čím větší bude podíl Microsoftu na trhu, tím víc bude přitažlivější právě pro ty vývojáře. Přece nebudou vyvíjet na ostatní platformy, které mají daleko menší zastoupení na trhu. To má s pěnězi trochu společné ;)

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
29.04.2015 16:00
ověřen
příspěvků:1 873

No myslím, že až tu Čínu a spol. ( ilegal ) Zkasíruje tak mu pár miliard zase naskočí .

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
29.04.2015 16:44
ověřen
příspěvků:4 972
rubik3 | 29.04.2015 15:16

Takže to, že microsoft propojil systémy Windows, Windows RT(olehčí verze pr tablety) a windows phone je náhoda ? Mám na mysli to, že když někdo vyvine aplikaci na jeden z těchto systémů, je velice jednoduché ji portnout na zbylé dva. Podle mě zde jisté ulehčení je.

A s těmi penězi možná přece jen nějákou pravdu máš. Čím větší bude podíl Microsoftu na trhu, tím víc bude přitažlivější právě pro ty vývojáře. Přece nebudou vyvíjet na ostatní platformy, které mají daleko menší zastoupení na trhu. To má s pěnězi trochu společné ;)

//tím víc bude přitažlivější právě pro ty vývojáře. Přece nebudou vyvíjet na ostatní platformy, které mají daleko menší zastoupení na trhu.//

Vývojářům je naprosto ukradený, kdo má jaký podíl na trhu. Výv ojáře zajímá cena kterou za svůj produkt dostanou.

Já se před lety živil číslicovou technikou, resp. výrobky na té platformě založenými.

Netrápil jsem se tím, že vedle je Siemens s velkou základnou, ale tím, abych to prodal A když to koupil Franta z Horní dolní, byl to pro mne kšeft.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace