Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Windows 10 na SSD

Windows 10 na SSD

16.08.2015 18:50
příspěvků:8

Dobrý den,

přibližně před dvěma týdny jsem upgradoval na win 10. Od té doby se mi zdá, že se mi počítač déle zapína. Notebook, který vlastním disponuje SSD diskem a při startu win 8.1 trval celý proces zapnutí do minuty. Po upgradu to trvá výrazně déle a tak mě napadlo, zda se nahodou novy windows nenaistaloval na normální harddisk namisto SSD. Chtěl bych se tedy zeptat zda je to možné a jak bych to mohl ověřit. Případně tedy i přesunout operační systém zpět na SSD.

Děkuji

16.08.2015 19:14
ověřen
příspěvků:2 090

Podívej se do Správy disků, tam bys to měl vidět.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
16.08.2015 20:09
příspěvků:8

Jestli to chápu dobře, tak mé podezření je pravdivé, jelikož SSD disk, který má mít 24GB je prázdný. Jestli to tak opravdu je, tak bych se chtěl zeptat jak je možné operační systém zpět přesunout na SSD jednotku.

Děkuji

16.08.2015 20:45
ověřen
příspěvků:2 090

Tak teď jsem vedle, protože "Oddíl OEM" mi moc neříká a nevím, zda do něj lze něco instalovat. Ten noťas měl už to SSD při koupi, nebo jsi ho dodatečně montoval? A jestli tam byl při koupi, byl v noťasu OS?? To by vysvětlovalo ten "Oddíl OEM". Ale s takovým uspořádáním jsem se ještě nesetkal.

Dále tomu SSD není přiřazené žádné písmeno, takže ve Správě disků se objevil, ale Systém s ním neumí pracovat, tedy je třeba mu přiřadit písmeno. Pak bude možná vidět, co je na disku.

V neposlední řadě 24GB harddisk je na systém hrozně málo, protože na tom disku nebude jen systém, ale i spousta dalších programů a utilit apod., které jsou na systém vázány a nelze je odsunout na datový disk. Osobně považuji za min. velikost systémového disku 60GB, optimální 12 GB.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
17.08.2015 08:26
příspěvků:8

Ano, SSD disk v notebooku byl obsažen již při koupi, stejně jako operační systém, na který jste se ptal.

Jak mám tedy tomuto diskovému oddílu název či písemeno přiřadit?

Znamená to, operační systém tam v plném rozsahu nahrát nelze?

17.08.2015 08:40
ověřen
příspěvků:4 972

Také nevím co je to tam to OEM. Pismeno přiřadíš když tam klikneš pravou myší a vybereš Přiřadit písmeno.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
17.08.2015 09:23
ověřen
příspěvků:2 090

Jen doplním: "když TAM klikneš..." - TAM znamenána na ten SSD v horní části Správy disků ve sloupci Svazek. Když se Ti možnost přiřadit písmeno neobjeví, je patrně SSD nějak uzamčen, blokován a snad na něm může být skryt i původní systém, ale ten nový systém na něj budeš dávat velmi těžko. Jak už jsem napsal, při té příležitosti bych doporučil výměnu SSD za větší a tam bys měl nový systém bez problémů nainstalovat nebo spíš naklonovat z HDD.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace