Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Wi-fi signál

[VYŘEŠENO] Wi-fi signál

Dotaz vyřešen reakcí: 20.07.2015 06:37

20.07.2015 06:29
příspěvků:4

zdravím, chtěl bych se zeptat, zdali někdo nemá zkušenosti s rušením Wi-Fi sítě. Mé zadání bylo udělat stabilní a rychlé připojení, tudíž jsem z routeru poslal dvěma gigabit. kabely do dvou AP. Jelikož jsou prostory dvoupatrové s ve druhém patře je a bohužel jediný vývod na ethernet je ve výřezu ve zdi, a před tím je zavěšená televize tak mám jisté obavy ohledně rušení signálu wifi. Zadání bylo aby nešlo nic vidět, aby AP neznehodnocovalo design interiéru. Navíc není možno to na nic dát a aby byl nevkusně natažen kabel od televize a válelo se to na zemi, to by zákazník asi nebyl spokojen. Chtěl jsem se zeptat tedy, jak moc bude vadit to, že signál bude prostupovat skrz LED televizi do prostoru, jestli to bude mít veliké rušení a jestli to bude stabilní.

Díky za odpověd.

20.07.2015 06:37
ověřen
příspěvků:2 090

LED televize by neměla Wifi signál rušit, nehledě na to, že signál nebude "prostupovat" skrz televizi.

O stabilitě si můžeme jen povídat, to zjistíš až po instalaci.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
20.07.2015 07:03
příspěvků:4

Dobrá tedy, já se jen podle úsudku chtěl zeptat, jelikož zaplé zařízení v mnoha případech může rušit signál a předvědčil jsem se o tom už tehdy, když doma mám puštěné rádio a hraje bez problému krásně a čistě, a když do toho pustím právě led TV tak najednou rádio, jehož anténa je cca metr od televize, začne hrát velice špatně. Jakmile TV vypnu tak se zase vše hodí do pořádku. V tomhle případě by AP nebylo metr od televize vedle ní ale ve výklenku a signál je uzavřen mezi stěnou a televizí. I tak se toho docela bojím. (Obrázek je jen narychlo nakreslen v malování, proto ta kvalita...)

20.07.2015 08:52
ověřen
příspěvků:4 972

Dle mého názoru ta TV bude signál Wlan stínit. Není problém to vyzkoušet a případně hledat jiné řešení.

Také možnost http://www.czc.cz/tp-link-tl-pa2010-200mbps-nano-powerline/116294/produkt

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.07.2015 09:12
příspěvků:4

A přesně tohle řešení mají doteď, ale díky jejich rozvodům se signál přes elektrické kabely nese špatně a kolísá rychlost přenosu. Proto mě požádali o jiné řešení.

20.07.2015 09:14
ověřen
příspěvků:4 972

No tady je háček v tom, že ta zařízení musí být připojena na stejnou fázi a to v patrových domech zpravidla není možné.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.07.2015 10:47
příspěvků:4

To bude nejspíš ten problém, koupím nějaké silné AP nebo externí anténu a snad to bude v pořádku. Nebo to skrz tu televizi půjde v nějaké normě a bude to ok. Jen mě zajímaly zkušenosti s průchodem wifi před elektrické spotřebiče.

20.07.2015 12:35
ověřen
příspěvků:2 090

Děkuji za upřesnění, v tom případě by se mohl vyskytnout problém stínění (ne rušení), jak už tu uvedl BS.

Doma mám router přímo za monitorem jednoho PC, sice ne ve výklenku, ale co se stínění týká, skoro stejný případ jako u Tebe. Zatím jsem na PC ve vzdálenosti cca 9m od routru, kam signál "jde přímo přes monitor a navíc přec case PC, protože Wifi přijímač je USB na zadní stěně PC odvrácené ve směru příjmu, nezaznamenal žádnou nestabilitu, výpadky a jiné problémy.

Takže myslím, že by to chodit mohlo a přeji Ti úspěch.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace