Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > WA-2204 - pripominky a zkusenosti

WA-2204 - pripominky a zkusenosti

01.02.2007 10:13
příspěvků:49

jako majitel tohoto wifi routeru za dobre penize bych rad zminil ze s nim neni jediny problem do dnesniho dne.Jede jako klient non stop jiz 17dnu a verim ze vydrzi daleko dele...ovsem drive jej zrejme vypojim kvuli doinstalaci dalsiho HW :o)))

Nevim v jake teplote je,ale je umisten v litinove krabici na strese,kde sou dany anteni zesilovace jiz 6 let a zadny naznak vhlkosti zde neni ani nepatrne videt.

FW v nem mam : v1.4.1.evl.1
pridejte i vy zkusenosti s nim.
MMike

02.02.2007 11:30

(neregistrovaný)

Ja tyto routery instaluju jako home gateway i v rezimu Wireless ISP a zatim jedou vsechny bez problemu.

Nemate nekdo zkusenosti s Windows VPN serverem za timto routerem? nepodarilo se mi nastavit smerovani na server nastavit jinak nez vlozenim jeho IP do DMZ :o(

05.04.2007 16:55

(neregistrovaný)

Mám stejný problém. Router nepřesměrovává GRE protokol . Funguje to opravdu jen pokud IP adresu VPN serveru nastevíte jako DMZ. Doufám, že to opraví.

21.05.2007 13:40

(neregistrovaný)

Ahoj, mám taky tento router, ale nejsem na něm schopen spustit přidělování IP DHCP serverem, tak abych do LAN vstupů mohl připojit více PC. Jsem připojen přes Wifi, tedy na LAN nastavenou vnitřní IP + rozsah pro přidělování, povoleno DHCP a na WAN nastaveno vše co mi poslal provider, tedy mód Static IP a další náležitosti jako IP, DNS, Masku, Gateway. Ale jakmile nastavím na PC získávat adresu pomocí DHCP, na net se nepřipojím, pouze na router. Jakmile nastavím vše od providera i na PC, je to OK, ale pak jsou mi k ničemu další tři LAN vstupy. Jo, ještě, jedu v režimu routeru Gateway. Díky za případné odpovědi :-)

Pavel

04.10.2007 11:45

(neregistrovaný)

To je prave tim, ze jedes v rezimu Gateway.

Prepni na rezim Wireless ISP. Do WAN nastav udaje od providera, do LAN nastav svoji sit. Wifi bude nasmerovana na providera, 4 LAN porty budou tvoje.

04.10.2007 19:48

(neregistrovaný)

Ahoj Jardo, díky, po mém příspěvku jsem to vyzkošel jak říkáš a chodí to jak víno, takže už pár měsíců mám pokoj :-)

09.10.2007 19:38
příspěvků:49

pujde to jako "dratovy" router,neboj se nic,staci jen vypnout nebudes li ji pouzivat Wifi cast a pohoda...

jinak bezny "dratovy" router je k mani od cca. 550kc,to jen pro orientaci ,pokud chce clovek skutecne jen router a nevyzaduje od nej nic navic.

MMike

09.10.2007 20:40
příspěvků:49

primarne,poskytovateli NIC nerikej,to za prve.

nemuselo by se mu to libit a v nevedomosti se zije lip,on ma z tebe svy prachy,neni duvod nechat se dojit vic...nikoliv jako omluvu ale holy fakt uvedu,ze spousta lidi napr. co maj UPC si jej zene pres router na 2 i vice PC dnes a denne...pokud bys nejak moc moralne trpel,ze providera okradas,tak se mu doznej,zes napojil dalsi pc pres router :o)))

vstupni data (u tebe ze zarizeni co prijima NET) se napojuji do WAN , pocitace na LAN porty.

v pripade problemu se muzes obratit,kdyz muzu,pomuzu a je li cas...

MMike

10.10.2007 09:11
příspěvků:49

pripojeni za APcko ISP mozne samozrejme je,o tom se verim celou dobu bavime.

Ohledne IP...nebyl jsem prozatim v situaci,kdy bych musel pouzivat vic IP,doporucim tedkom spise vyuzit jen jednu - tu verejnou IP - pro veskere ucely,vyuziti i tech 2 neverejnych by myslim slo take,muselo by se k tomu ale vyuzit kabelu od APcka,takze nutnost koupit switch pro rozvedeni do routeru a dalsich PC.

Zda li to ISP pozna...pokud vim v routeru se da nastavit klonovani MAC adresy u WAN rozhrani,doporucuji zjistit MAc adresu vasi sitovky v PC (start - spustit : cmd ENTER , ipconfig /all ENTER a polozka Fyzicka adresa u vasi sitovky)a tu nacpat do routeru na klonovani,ISP uvidi jen jednu MAC adresu a vic nic.

PM se mi poslat neda,jedine snad email :o)))))

mikemobile@seznam.cz

15.10.2007 10:11
moderátorověřen
příspěvků:537

Prispevky od greenh007 byly na zadost greenh007 smazany, skoda :-)

správce PCforum.cz, provozovatel http://rychlost.cz , http://www.netstranky.cz - vše co píšu je bez záruk :) to jak si s tím naložíte je zcela na vás
05.11.2007 11:44

(neregistrovaný)

Zatím mám jen dobré zkušenosti s tímto routerem, ale zprovoznění spojení LAN-LAN přes 2x WA2204 funkcí VPN IPsec, se mi ještě nepodařilo, jde to vůbec ?

10.09.2011 14:06
příspěvků:26

nevite nekdo jak se s timto routerem dostat na net pomoci PPPOE pristupu? se s tim zaboha nemuzu domluvit

EDIT: jeste dodam ze sem WAN cast nastavil presne podle tohoto navodu

http://avonet.cz/upload.cs/d/db5dc0b4_0_zcomax_wa_2204a_tx_pripojeni_avonet.pdf ,ale zadny uspech

V jakem rezimu by mel router pracovat? Gateway nebo Wireless ISP?

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace