Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Vzdálený přístup přes router

Vzdálený přístup přes router

07.04.2013 06:32
příspěvků:14

Ahoj všem, potřeboval bych pomoct s následujícím problémem. Než jsem napsal, tak jsem toho dost přečetl, ale nepomohlo.

Podotýkám, že přes počítače nejsem tupec, ale co se týče sítí, tak tam nijak zvlášť nevynikám.

Takže:

internet přiveden do routeru, z routeru do PC (IP 192.168.*.*), ale v routeru mám static IP 46.3*.1**.1**.

Do teď jsem používal TeamViewer, ale nyní již to nebude možné(komerční využívání). Proto jsem nainstaloval VNC viewer (též TightVNC) s tím, že se budu připojovat přes toto.

V routeru mám povoleny u Forwarding porty 5900 a 5800. Ale bohužel to vždy skončí "Failed to connect to server"

Tak jsem si řek, že to zkusím rozchodit na NB, který je připojen přes WIFI (IP 192.168.*.*) Ale ani zde to nejde. Stejná chyba.

Na ten NB nejde ani PING. I když to asi nemusí vadit(TeamVieweru to aspoň nevadí).

Taka jsem vypnul Firewall, vypnul jsem všechny štíty Avastu a nic nepomohlo. Ať napíšu název počítače nebo IP adresu, tak vždy skončí "Failed to connect to server". Co dalšího by to mohlo být? Nepoužíváte někdo VNC ke vzdálené ploše? Třeba je něco blbě v tomto nastavení?

Prosím ty zkušenější, kteří s tím mají své zkušenosti o radu. Kam se podívat, co nastavit, co sem ještě přidat k dokreslení situace.

Děkuji.

07.04.2013 07:47
příspěvků:5 728

A opravdu mas verejnou ip? To muzes vyzkouset napr pomoci utorrent.

Teamviewer funguje na principu prostrednika, tightvnc na primem spoji. Tudiz u teamwieveru neni treba primy spoj.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.04.2013 08:26
příspěvků:14

Určitě mám veřejnou IP, zkoušel jsem u sebe na PC (192.168.*.*) instalovat FTP server a z venku jsem se na něj připojoval přes IP 46.3*.1**.1** A vše fungovala OK.

10.04.2013 05:12
příspěvků:14

Tak tady mi asi neporadíte, škoda. Zkusím jiná fora.

12.04.2013 07:01
příspěvků:15

Proč nepoužijes standartní RDPčko? Tedy pokud máš Prof. verzi systému. To funguje nejlíp, stačí povolit port 3389 a behá to.

13.04.2013 04:26
příspěvků:14

<fieldset><legend>jendamaster</legend>Proč nepoužijes standartní RDPčko? Tedy pokud máš Prof. verzi systému. To funguje nejlíp, stačí povolit port 3389 a behá to.

Verzi pro mám, ale na druhé straně není vždy. A taky ani RDP mi nejde při pokusu spojit se na druhý počítač, který je připojen ke stejné síti přes WIFI. Někde je chyba, ale nevím kde.

15.04.2013 19:31
příspěvků:15

na druhe strane byt nemusi prof., RDP klient je v kazde verzi systemu

Mas to povoleny ve firewallu? taky musi bejt povoleny ve vlastnostech PC, nadefinovany uzivatele a ty uzivatele musej mit nastaveny heslo... pro pripojeni taky musis znat domenu nebo nazev PC, treba teda PC-13. Pri prihlaseni potom musis zadat PC-13uzivatel a heslo.

16.04.2013 05:43
příspěvků:14

<fieldset><legend>jendamaster</legend>na druhe strane byt nemusi prof., RDP klient je v kazde verzi systemu

Mas to povoleny ve firewallu? taky musi bejt povoleny ve vlastnostech PC, nadefinovany uzivatele a ty uzivatele musej mit nastaveny heslo... pro pripojeni taky musis znat domenu nebo nazev PC, treba teda PC-13. Pri prihlaseni potom musis zadat PC-13uzivatel a heslo.

Asi bych to potřeboval nějak polopatě. Mám PC1 ze kterého se chci dostat na plochu PC3. Je mi jedno jestli RDP nebo VNC. PC3 je přes WIFI a má stejný základ IP 192.168.*.* jako PC1. Problém asi bude už v tom, že pokud napíšu PING PC3, tak se mi vypíše, že PC3 nebyl v síti nalezen. Fakt nevím.

26.04.2013 06:16
příspěvků:14

Tak jinak. Může mi někdo fundovaný říct, jakým způsobem je nejlepší se spojit na jiný počítač v jiné síti s jiným poskytovatelem. Cokoliv mimo TeamViewer.

26.04.2013 12:36
příspěvků:5 728

windowsovske sdileni. Uplne normalne to funguje, jen je treba mit verejnou IP adresu, popripade volne porty. jestli to nefunguje, tak je nekde chyba. Podle toho, ze z pc nefunguje ani ping, tak je tam nejak drsnacky nastaveny Firewall.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
26.04.2013 14:04
příspěvků:14

No jo, ale ono to nefunguje ani když vypnu Firewall a ani když na chvíli odstavím Avast. Veřejnou IP mám, takže normální RDP? A má to File Transport?

27.04.2013 12:52
příspěvků:5 728

file transfer viz http://www.youtube.com/watch?v=_1pfw3hZXxU (tusim ze tam jdou soubory i klasicky pomoci mysi presunout).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
23.05.2013 09:37
příspěvků:14

<fieldset><legend>jendamaster</legend>na druhe strane byt nemusi prof., RDP klient je v kazde verzi systemu

Mas to povoleny ve firewallu? taky musi bejt povoleny ve vlastnostech PC, nadefinovany uzivatele a ty uzivatele musej mit nastaveny heslo... pro pripojeni taky musis znat domenu nebo nazev PC, treba teda PC-13. Pri prihlaseni potom musis zadat PC-13uzivatel a heslo.

Je v každé verzi systému, ale připojit se jde pouze k verzi PRO. Aspoň dle tohoto cituji ze stránek MS:

Vzdálená plocha propojuje dva počítače v síti nebo v Internetu. Po připojení se vám bude plocha vzdáleného počítače zobrazovat tak, jako byste seděli přímo před ním, a budete mít přístup ke všem jeho programům a souborům.

Tato funkce je k dispozici ve všech edicích systému Windows 7, ale můžete se připojovat pouze k počítačům s edicí Professional, Ultimate nebo Enterprise.

a co teď?

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace