Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Vypnutý autorun - myš a klávesnice

Vypnutý autorun - myš a klávesnice

21.07.2016 16:40
příspěvků:4

Dobrý den všem a předem děkuji za pomoc.

Dnes jsem si chtěl vymazáním některých autorunů zrychlyt start počítače, ale vlastní hloupostí a nepozorností jsem pravděpodobně vymazal i autorun pro myš a klávesnici.

Než se načte windows, tak oboje v pohodě jede, tím pádem můžu i do BIOSu, ale jakmile mi tam skočí přihlášení, tak je myš i s klávesnici absolutně nečinná.

Poradí mi někdo, jakým způsobem to mám uvést do původního stavu?

21.07.2016 20:33
příspěvků:513

Ahoj. Skús bod obnovenia :-).

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
22.07.2016 11:30
příspěvků:4

Jak se k němu mám dostat bez použití myši nebo klávesnice? A pokud myslíš, že ho mám na externím médiu, tak to bohužel nemám.

Řešením by mohlo být pustit systém v nouzovém režimu, ale ať mačkám F8 sebevíc (vyzkoušeno i se shiftem), u Win 10 mi to tam nechce skočit.

22.07.2016 12:48
ověřen
příspěvků:4 972

V Biosu by to mělo jít zapnout.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.07.2016 13:06
ověřen
příspěvků:2 090

V BIOSu Autorun nezapneš. Vidím to na instalační médium a opravu systému.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.07.2016 13:07
ověřen
příspěvků:4 972

Nemyslel jsem autorun, ale myš a klávesnici.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.07.2016 13:18
ověřen
příspěvků:2 090

Ba právě, ale on vypnul Autorun pro myš a klávesnici a tam je problém.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.07.2016 13:23
ověřen
příspěvků:4 972

Pak asi opravdu nezbyde než oprava systému. To je tak, když se někdo hrabe do toho, co funguje :-)

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.07.2016 13:31
ověřen
příspěvků:2 090

Zapomněl jsi dodat: ....a nerozumí tomu.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.07.2016 13:38
ověřen
příspěvků:4 972

No jo, to jsem nedodal, protože tomu také nerozumím. Proto se do toho nehrabu. :-)

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.07.2016 13:38
příspěvků:4
satam | 22.07.2016 13:31

Zapomněl jsi dodat: ....a nerozumí tomu.

Přesně tak.

Ale teď bych vás poprosil o radu, jak tu opravu provést. Když jsem si zrovna včera upgradeoval win 7 na 10?

Zkoušel jsem to s bráchovým CD win 7, tam mě to psalo, že v počítači není žádný bod obnovení. Když jsem dal opravit chyby, tak to psalo, že to nejde provést.

22.07.2016 13:40
ověřen
příspěvků:4 972

Vrať se zpět na W7, systém to na 30 dni umožňuje.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.07.2016 13:41
ověřen
příspěvků:2 090

A jak, když nemá klávesnici ani myš???

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.07.2016 13:49
ověřen
příspěvků:2 090
127izy | 22.07.2016 13:38

Přesně tak.

Ale teď bych vás poprosil o radu, jak tu opravu provést. Když jsem si zrovna včera upgradeoval win 7 na 10?

Zkoušel jsem to s bráchovým CD win 7, tam mě to psalo, že v počítači není žádný bod obnovení. Když jsem dal opravit chyby, tak to psalo, že to nejde provést.

Tu likvidaci Autorunu jsi provedl asi už na těch "desítkách", že?

Ale stejně mi to nejde do hlavy. Co takhle zkusit PS/2 myš a klávesnici? Třeba by to pomohlo.

(PS/2 je ten fialový/zelený kulatý malý konektor pro myš a klávesnici. Předpokládám, že v souvislosti s moderními trendy máš myš i klávesnici USB.)

A dále: Máš v PC důležitá data? Jestli ano, zálohoval bych je po vložení HDD do jiného PC a pak bych provedl komplet novou instalaci.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.07.2016 15:14
ověřen
příspěvků:4 972

""Zkoušel jsem to s bráchovým CD win 7, tam mě to psalo, že v počítači není žádný bod obnovení. Když jsem dal opravit chyby, tak to psalo, že to nejde provést.""

Tak asi něco má, když tohle píše.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.07.2016 15:32
ověřen
příspěvků:2 090

Kdo ví.......

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.07.2016 16:20
příspěvků:4
satam | 22.07.2016 13:49

Tu likvidaci Autorunu jsi provedl asi už na těch "desítkách", že?

Ale stejně mi to nejde do hlavy. Co takhle zkusit PS/2 myš a klávesnici? Třeba by to pomohlo.

(PS/2 je ten fialový/zelený kulatý malý konektor pro myš a klávesnici. Předpokládám, že v souvislosti s moderními trendy máš myš i klávesnici USB.)

A dále: Máš v PC důležitá data? Jestli ano, zálohoval bych je po vložení HDD do jiného PC a pak bych provedl komplet novou instalaci.

Bohužel až na desítkách, kdyby na sedmičkách, tak bych si s tím pravděpodobn poradil. :-/

S PS/2 portem mám jen myš a ta tam taky nejede.

Zkusím si s tím ještě pohrát, ale pravděpodobně mi nezbude nic jinýho, než přeinstalovat.

Mám ještě dotaz. Na w7 se před spuštěním OS dalo skočit do nouzového režimu stisknutím F8. Na w10 by to mělo jít taky tak nebo shift+F8, ale to mi nefunguje. Nevíte ještě o jiné možnosti, jakým způsobem bych se tam mohl dostat? Myslím, že nouzový režim by celej můj problém vyřešil.

A ještě jeden dotaz. Dala by se využít záloha k obnově systému z jinýho počítače? Asi ne, ale radši se zeptám. :-D

22.07.2016 16:22
ověřen
příspěvků:4 972

Ve W10 F8 nejde a nejde to obecně. Je na to nějaký fígl, ale to si najdi na Google. Je to složitější.

Pokud máš legální systém, pak přeinstaluj. Bude to rychleší a na tutovku.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace