Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Vypínání ntb.Asus x52f

Vypínání ntb.Asus x52f

31.12.2017 15:38
příspěvků:19

Zdravím

prosím o radu.Dostal jsem starý ntb Asus X52F

Ntb jsem vyčistil přeinstaloval z recovery Win 7 a následně upgradoval na Win 10.Můj problem je v tom že pokud jsem jen na internetu tak v pohodě pokud ho trochu zatížím třeba jsem chtěl zkusit hrát World of tanks tak už při intru se vypnul.

Baterie je uplně v háji síťový adapter je origo Asus 19V 1,75A což mi přijde dost málo (myslím ty ampéry).Zkoušel jsem i ruzné zátěžové programy a je to to samé,přijde mi jako by když se zvýší odběr proudu tak to spadne.Prostě jako bych ho vytáhl ze zásuvky.Teploty jsou celkem ok okolo 70 stupňů.Dělalo to na Win7 i na těch 10kách

Může to bejt tím zdrojem?
Děkuji

31.12.2017 15:45
ověřen
příspěvků:2 090

Ano, může to být nedostatečně dimenzovaným zdrojem. Běžné ntb zdroje mívají 4A a více.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
31.12.2017 16:28
ověřen
příspěvků:4 972

Teploty čeho? 70 st. je hodně. Zdroj je na to nejspíš dimenzovaný.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
31.12.2017 16:37
ověřen
příspěvků:2 090

Ten ntb je postavený na Intelu. 70°C je sice dost, ale ne u takového ntb, ten snese skoro do 90°C, někdy i přes. Takže není nutné, aby vypínal kvůli přehřívání.

Jinak ten zdroj je zjevně špatně dimenzovaný, vždyť jen CPU má TDP 35W!, což přesahuje celkový výkon zdroje.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
31.12.2017 16:40
ověřen
příspěvků:4 972

Nestojím za tím úplně, ale originál zdroj to také jistě nedělá. Já bych sázel spíš na ty teploty, možná by neškodilo ho vyčistit.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
31.12.2017 16:41
ověřen
příspěvků:2 090

"Ntb jsem vyčistil přeinstaloval z recovery Win 7"

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
31.12.2017 16:46
ověřen
příspěvků:4 972

Asi špatně, jinak by měl nižší teplotu :-)

Krásný nový rok všem!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
31.12.2017 17:05
ověřen
příspěvků:2 090

I tobě hodně zdraví a štěstí v novém roce.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
31.12.2017 17:10
ověřen
příspěvků:4 972

Díky kamaráde.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
01.01.2018 07:37
příspěvků:19

Jak jsem psal. Ntb jsem kompletně vyčistil od prachu ventilátor výdechy a vstupy. Teplotu samozřejmě myslím na jadrech procesoru. Programy co používám Hwinfo a Stress my pc. Když zapnu v tom stresu test cpu teplota jádra je cca 68 stupňů, a když k tomu zapnu test grafiky tak se to vypne. Zkusím někde půjčit zdroj s více ampery a uvidím. Myslím že to pomůže. Děkuji všem za odpovědi a přeji Šťastný nový rok.

13.01.2018 12:42
příspěvků:2

Asi by jsi měl nejdříve zkusit vyměnit ten AC adapter. 1,75A (33W) je max. tak pro netbook. Jinak (X)K52 není herní mašina.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace