Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Vypíná se monitor s nápisem "No Signál"

Vypíná se monitor s nápisem "No Signál"

24.01.2011 21:38
příspěvků:4

Dobrý den,

pořídil jsem si novou Grafickou kartu (msi GeForce GTS450 (512MB)). Spustím hru (NFS: Hot Pursuit .. Ale není to jediná hra u které to dělá) a po nějaké době (v řádu několika hodin) z ničeho nic vypadne obraz a na monitoru se objeví "No Signal" ale PC stále jede, restartovat nejde, zapnutí a vypnutí monitoru - nepomůže, jediné co v té chvíli mohu dělat je natvrdo PC vypnout a znova spustit (a poté se intervaly pádů zkracují - 1.pád po 1hodině, 2.pád po půl a 3. třeba po 15min. Dál už to ani nezkouším).

Zkusil jsem vyměnit Zdroj ze 400W na 550W (žádná změna).

Reklamoval jsem GK, (poslali mi novou)... (bohužel problém přetrvává).

Děkuji za jakoukoliv radu, nápad, cokoliv, mě už nápady došly, Děkuji.

Komponenty v PC.
550W zdroj
3GB RAM

ZD: http://www.alza.cz/zakladni-deska-asus-m2n-1394-d69001.htm

Procesor: AMD Athlon X2 64 6000+
Windows XP

Ještě jednou, za každou radu děkuji, kdyby něco chybělo nebo by byla potřeba doplnit některou z informaci rád doplním.

// Příště si dej záležet na názvu. Názvy typu: xxxxxxxx - problém , porušují pro jejich nulovou informaci pravidal fóra.

// Propi

24.01.2011 21:54
moderátorověřen
příspěvků:282

Já si kdysi při čištění počítače omylem odpojil ventilátor na CPU (zdánlivě nesouvisející, ale pořízením nové grafiky se může zvýšit celková teplota uvnitř skříně) a dělalo mě to podobné věci.

Napadá mě tedy otázka, jak máte řešeno chlazení. Není například chladič na CPU ucpán prachem apod.

24.01.2011 22:01
příspěvků:4

<fieldset><legend>admin</legend>Napadá mě tedy otázka, jak máte řešeno chlazení. Není například chladič na CPU ucpán prachem apod.

PC čistím tak 1x do měsíce (kompresorem), větráky jedou.

Teplo mě taky napadla hned na začátku.. už jen podle těch intervalů 1. hodina GK se zahřeje 30min,15min a už to jede, a proto jsem vedle PC (cca 50cm) otevřel okno kde teplota venku byla asi 5°C a zkoušel to ale bez změny .

25.01.2011 06:26
příspěvků:1 920

Stáhni si HWmonitor z mého podpisu, chvíli si zahrej třeba to NFS a dej sem screen s teplotami.

25.01.2011 17:11
příspěvků:70

Takže všechno máš správně připojeno, jsi si jistý? Pochybuju, že o bude zahříváním když PC běží dál. Ale ten screen z HWM sem hoď.

Zkusil si stáhnout a nainstalovat nejnovější ovladače k tý grafice ?

A c e r A s p i r e 5 5 4 2 G Usmívej se , zítra bude hůř ...
25.01.2011 19:42
příspěvků:4

Všechno je zapojeno správně. A ten screen z HWM je zbytečný než jsem to stačil zahřát tak se to vyplo v té chvíli žádná z teplot nepřesáhla ani 50°C. A ovladače jsou taky nainstalovány origo..

EDIT: Abych to doplnil, není to třeba tím že základovka neni s tímto typem GK kompatibilní? Toto bych potřeboval vědět a potvrdit. Bylo mi řeče že bych měl zkusit některý z typů Radeon GK se stejným nebo podobným výkonem.. (radeon GK tam byla dřív jenže s mnohem nižším výkonem.

//Příště nepiš 2 příspěvky za sebou a udělej to takhle ! Opraveno

// Propi

25.01.2011 20:48
příspěvků:1 920

Kdyby nebyla kompatibilní, nerozjel by jsi ji vůbec.

Zkus se zohnout a pořádně zkontrolovat, jestli je grafika ve slotu! Pořádně ji tam zatlač, ničeho se neboj.

EDIT: Ta grafika ti ,,zhasíná" jen když PC více zatížíš? (hry)

25.01.2011 22:43
příspěvků:4

<fieldset><legend>Wojta</legend>EDIT: Ta grafika ti ,,zhasíná" jen když PC více zatížíš? (hry)

Ano, třeba zapl jsem hru snížil jsem nároky a bylo to OK.. Takže padá to jen při plné zátěži.

26.01.2011 06:23
příspěvků:1 920

Z tohodle plyne jen buď úřehřívání, nebo je možnost i nekvalitního zdroje. Pokud máš možnost, vyzkoušej grafiku na jiném PC. Tím vyloučíš, pokud pojede v pohodě závadu na grafice, nebo jí najdeš tam (což by nebylo dobré). Kdyby se ti ji povedlo plně rozjet na PC jiném, budeš mít nejspíš nekvalitní zdroj nebo slot v základovce poškozený. Zkus to.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace