Úvod > Fórum > Ostatní > Vypálené CD se zobrazuje jako nevypálené

Vypálené CD se zobrazuje jako nevypálené

15.06.2014 14:52
příspěvků:49

Na CD mám uložené staré fotografie a chtěl jsem si je uložit do PC. CD se mi ale vždy načte jako nevypálené. Neotevřu ho ani přes Total Commander. Ale na DVD přehrávači se normálně fotky načtou. Co s tím?

19.06.2014 12:52

(účet zrušen)
příspěvků:16

Kontrola mechaniky.Asi má své za sebou.Některé disky a OS to dělají.Někdy pomůže přeinstalace.

Používám pro nahrávání a uložení externí mechaniku.Pro přehrání dat vnitřní původní mechaniku.Po 8 letech dělala to samé a pak odešla.Byl problém najít náhradu.Tak to dělám jinak.

20.06.2014 13:16
příspěvků:49

U ostatních CD a DVD jde vše dobře. Nenačte to jen několik konkrétních CD.

09.12.2014 08:15

(účet zrušen)
příspěvků:16
alfabetix | 15.06.2014 14:52

Na CD mám uložené staré fotografie a chtěl jsem si je uložit do PC. CD se mi ale vždy načte jako nevypálené. Neotevřu ho ani přes Total Commander. Ale na DVD přehrávači se normálně fotky načtou. Co s tím?

Některá CD se nenačítají?Buď nejsou dané pro danou mechaniku, jsou pokažené a nebo je mechanika nebere.Asi čistění mnohdy nepomůže.Je třeba vyměnit, za repasovanou, nebo používat-koupit externí-vnější mechaniku a předem si přečíst manuál, pro které CD se hodí.Reklamace také mnohdy nic neřeší, protože reklamační mechanik mechaniku pouze vyčistí a nevymění.Na neznalosti a chybách se se točí celý svět.A hlavní jsou peníze a nepoctivost.

09.12.2014 19:56
ověřen
příspěvků:1 873

Možná by stačilo to nějak vyčistit...
--------

Zkus udělat obraz toho CD a vypálit to znovu...

Kdysi mi po několika letech a jen pár přehrátí přestal CD přehrávat Pc, ale dvdpřehr. ano, tak jsem to zkusil a ta kopie oproti originálu jela ...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace