Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Vypadávání obrazu při hraní her

Vypadávání obrazu při hraní her

04.02.2018 09:11
příspěvků:2

Zdravím všechny fandy PC,

chtěl bych se zeptat na radu ohledně následujícího problému:

nedávno jsem sestavil PC:
CPU: AMD ryzen 1600
MB: ASRock B350M Pro4
RAM: AData XPG 3000 MHz
GPU: Zotac GTX 1050 ti OC
SSD: AData SU800 256 GB
HDD: Seagate 2 TB
Zdroj: Cooler master b400
OS: Windows 10 home 64b

Monitor: Asus VP239H, připojeno 3m HDMI kabelem 2,0 spec.

Počítač je funkční, nicméně téměř ve všech hrách vypadává obraz. Hraz na pozadí běží bez záseku, jen vypadne obraz a zvuk a zbyde jen černá obrazovka. Zajímavé je, že po pauznutí hry obraz i zvuk opět naskočí. Přitom hry běží dle FRAPSu na 60fps bez jakýchkoli záseků. Ve windows, na internetu či při sledování filmů se toto nikdy neprojevilo.

Vyzkoušel jsem:

cca 5 druhů různých GPU ovladačů - bez výsledku

změna kabelu (jiné HDMI, DVI) - bez odstranění potíží

přehrání biosu na GPU - bez výsledku

stabilitu GPU ve FURMARKu - vše OK, bez obrazových fragmentů

Jediné co pomůže, je snížení detailů, popř. snížení renderované snímkovací frekcence na 20 fps. Obojí je ale pro hraní např. starého Fallout 3 na tomto PC naprosto nepřijatelné!! Chyba byla přítomna u her: Zaklínač 3, Fallout 3, Fallout: New Vegas, TES V: Skyrim, HONAM VI a odvíjí se od konkrétní lokace ve hře.Všechny hry jsou samozřejmě originální, stejně tak i OS. Ještě zkusím použít jiný monitor, ale nic víc mě nenapadá a ani na internetu jsem se s podobným jevem nesetkal.

Budu vděčný za každou případnou radu. :-)

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace