Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Vyhořelí kondík na desce HP Pavilion M6-1035DX

Vyhořelí kondík na desce HP Pavilion M6-1035DX

19.05.2015 20:01
příspěvků:4

Vím, že asi je to marný, ale zkusím to. Potřebuji vědět čím ho nahradit. Já to dělat nebudu. opravuje ho pro mě kamarád. Potřeboval bych vědět co tam původně bylo, nebo jaké parametry ten vyhořelí kondík měl. čím ho nahradit. už nemám co ztratit, ale zkusíme to :-))

Za jekékoliv tipy, dík Ondra :-)

19.05.2015 20:02
příspěvků:4

další foto

19.05.2015 20:03
příspěvků:4

foto

20.05.2015 06:56
ověřen
příspěvků:4 972

Obávám se, že z těch obrázků nikdo moudrý nebude. Možná, ale spíš ne, by se to dalo poznat dle té vadné součástky.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.05.2015 12:13
příspěvků:4

Na obrazku jde vidět vše co zůstalo z dané součastky :o) Sem si říkal, že třeba nedko tady nahodou nedelá v servisu a tento problem už někdy viděl a měl alspon tušení, co by tam mohlo byt za kondík(zhruba hodnoty) Něco tam dle uvažení prdne a uvidí se:-)) i tak dík

20.05.2015 12:19
ověřen
příspěvků:4 972

Proč to na tom obrázku neoznačíš, já tedy nic nevidím. Je to vůbec kondík a ne třeba smd rezistor?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.05.2015 13:37
ověřen
příspěvků:2 090

Podle popisku na desce i stavu součástky to není kondík, ale nějaký aktivní prvek (dioda, tranzistor, IO nebo jánevímcoještě).

"Něco tam dle uvažení prdne a uvidí se:-)) i tak dík" Nejlepší cesta na Sběrný dvůr, takto to stoprocentně ne opraví, ale zničí.

Nutno sehnat schéma, zjistit vadný díl a zjistit PŘÍČINU závady. Pak lze opravovat.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace