Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Vodorvný pruh přes obrazovku při pohybu videa / hry

Vodorvný pruh přes obrazovku při pohybu videa / hry

29.06.2012 12:57
příspěvků:5

Dobré odpoledne. Rád bych poprosil o radu s problémem, ze kterého už jsem zoufalý a který se hodně těžko popisuje.

Zkusím to:
Mám v notebooku 2 grafické karty:
integrovanou Intel HD Graphics

AMD Radeon HD7370M (takto se mi tu ukazuje po tom, co jsem aktualizoval ovladače - dříve se ukazovala jako HD6370M).

K věci: integrovaná grafika stačí jen na "kancelářskou" práci, hry nezvládá. Proto při hraní her přepínám na grafiku AMD. Problém je, že při aktivované graf. kartě AMD se při hraní her nebo sledování filmu / videa při každém výraznějším pohybu kamery objeví na obrazovce přesně v polovině uzoučký vodorovný pruh po celé šířce obrazu (filmu, videa, hry). Pruh rozděluje obraz na horní a dolní polovinu s tím, že poloviny na sebe přesně nepasují (tzn. horní obraz je vzhledem k dolnímu posunutý). Jakmile ustane pohyb kamery, pruh zmizí a obraz se ustálí.

Nenapadá mě lěpší způsob, jak to popsat, zkoušel jsem pruh nahrát Frapsem, ale není to skoro zřetelné.

Měl jsem za to, že celý problém má něco do činění s vertikální synchronizací, ale ani, když nastavím čekání na svislé obnovení: vždy zapnuto, nenastane žádná změna.

Mohl by mi prosím někdo poradit/pomoci, co s tím? Přivítám každou radu. Ovladače graf. karty jsem aktualizoval, ničemu to nepomohlo.

Konfigurace notebooku: Lenovo G570, procesor Intel Pentium B950, RAM 4 GB.

Děkuji všem za ochotu pomoci

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace